FIT komplexný tréningový program s Mobilným fitkom – jednoduchá a overená zmena tvojej postavy v pohodlí domova

Komplexný program zmeny postavy u teba doma aj s profesionálnym osobným trénerom.

Možno uvažuješ o tom, že sa chceš dostať do formy ale nemáš čas chodiť do fitka, skúšať bojovať samostnatne a vlastne ani netušíš kde začať. Možno patríš k ľudom, ktorí s takouto myšlienkou zápasia dlhodobo. Ponúkam ti absolútne komfortné a profesionálne riešenie. Profesionálny osobný tréner aj s vybaveným fitkom príde k tebe domov na každý tréning. Ty odtrénuješ a kým sa vydýchaš, tréner aj fitko budú preč. Tvoja denná rutina tak môže pokračovať bez narušení a časového prestoja. Dostaneš sa do životnej formy. Budeš sa citíť skvele ale vyzerať budeš ešte lepšie.

Obsah článku:

  • FIT komplexný tréningový program – čo je to?
  • Komu je FIT tréningový program určený?
  • Ako FIT komplexný tréningový program prebieha?
  • Čo FIT tréningový program obsahuje?
  • Je obsah FIT programu/cvičení vhodný pre každého?
  • Môžem FIT tréningový program absolvovať aj so zdravotnými problémami?
  • Čo to znamená, že program uskutočňujem s Mobilným fitkom?
  • Aké výsledky môžeš od FIT komplexného tréningového programu očakávať?

FIT komplexný tréningový program – čo je to?

Fit komplexný program je skladba silového tréningu, individuálneho stravovacieho plánu a nastavenie ďalších možností ako maximalizovať výkon, dobrý pocit zo seba a tréningové výsledky v podobe fyzických zmien tvojho tela.

Čo sa týka samotného výsledku resp. zamerania Fit programu, je v značnej miere individuálne. Program je založený prioritne na systematickom, pravidelnom a riadenom tréningu. Výsledok tak môže byť najmä úbytok tuku na tele, nárast svalov, optimalizácia kondície (pre ďalšie ciele pozri Antistarnúci program). Väčšinovo sa tieto ciele prelínajú. Znamená to, že prichádza k určitému nárastu svalov a kondície za súčasného zníženia objemu tuku.

Základný (3mesačný) FIT program v tomto znení sa skladá zo 45 hodín tréningu, 3x individuálne nastaveného stravovacieho plánu a 4x diagnostiky vrátane vyhodnotenia a odporúčaní.

FIT program s Mobilným fitkom tiež absolvuje aj moderátor Andrej Bičan a herečka a speváčka Petra Bubeníková.

Komu je FIT tréningový program určený?

Mužom aj ženám bez rozdielu veku. V prípade, že nemáš výrazné pohybové/zdravotné obmedzenia, ktoré vyžadujú samostatnú medicínsku starostlivosť a tvojim prioritným cieľom je pracovať na zlepšení kondície, postavy a výkonu. Bližšiu špecifikáciu s akými ľuďmi chcem spolupracovať a úspešne spolupracujem nájdeš TU. (ďalej pozri Antistarnúci tréningový program).

FIT komplexný program zmeny postavy s mobilným fitkom, pezinok, profesionálny osobný tréner
FIT program zmeny postavy s Mobilným fitkom, Pezinok je dostupná forma zmeny tvojho tela.

Ako FIT komplexný tréningový program prebieha?

V úvode a po každom tréningovom mesiaci prebieha diagnostika. Táto diagnostika je nie len fyzická (na bioimpedačnom prístroji – hmotnosť, objem tuku, objem svalov, …) ale tiež pohybová resp. tréningová. Vyhodnocujú sa pravidelne obe uvedené možnosti.

V rámci pohybu/tréningu vyhodnocujeme tréningový objem, rozsah a vedenie pohybu, interval zaťaženia/uvoľnenia a  podobne.

Priebeh sa nastavuje reálne v čase, pričom o celom priebehu máme vždy záznam pre vyhodnotenie.

Celé nastavenie je multispektrálne a záleží od tvojich možností, pravidelnosti cvičenia, skladby stravy a tiež možností ich úpravy.

Čo FIT tréningový program obsahuje?

Celý program sa skladá zo 45hodín tréningu/konzultácie vrátane dodatočného servisu. Konkrétne zabezpečenia vybavenia na tréning, vedenie tréningu, záznam tréningu i jeho úpravy (čítaj ďalej – Mobilné fitko).

Taktiež na začiatku a po každom tréningovom mesiaci (15 tréningových jednotiek) realizujeme vyhodnotenie nášho pokroku. Spravidla sa jedná o percentuálne vyhodnotenie konkrétnych čísel a ich spriemerovanie v rámci tréningovej jednotky.

Rozumej tomu tak, že ak si v úvode urobil 4 série brušákov po 10 opakovaní a teraz urobíš 5 sérií po 12 brušákov tvoje zlepšenie je o 25% v sérií a 20% v opakovaniach. Spolu 45% deleno 2 (veličiny). Tvoje zlepšenie je v tomto prípade 22,5%. Tento príklad ti má len demonštrovať spôsob výpočtu a je vybraný len pre vytvorenie obrazu.V rámci FIT programu je tiež nastavenie stravovacieho plánu.

Áno, tvoja prvá myšlienka je pravdivá. Pri dodržiavaní nastaveného stravovacieho plánu pochybí najviac ľudí. Vytvorenie stravovacieho plánu pre tvoje potreby ale slúži najmä pre zlepšenie aktuálneho stavu. Ak patríš do väčšej skupiny ľudí je pravdepodobné, že sa nechystáš na súťaž v kulturistike alebo podobne. Nikto preto od teba neočakáva dokonalosť. Ide len o to, že čokoľvek urobíš lepšie (nielen v stravovaní) bude mať vplyv na to ako vyzeráš, na to ako sa cítiš a taktiež na tvoje zlepšenie. Z toho dôvodu po každej diagnostike (3x v rámci programu) budeš mať k vypracovaný nový stravovací plán.

FIT komplexný program zmeny postavy s mobilným fitkom, pezinok, profesionálny osobný tréner
FIT program s Mobilným fitkom je skladba celého manažmentu zmeny tvojho tela.

Je obsah FIT programu/cvičení vhodný pre každého?

Ak si bez výrazných pohybových/zdravotných obmedzení tak väčšinovo určite áno. 

Cvičenie ako také je veľmi multispektrálne, závisí teda od skutočne veľkého množstva faktorov. Zdravotné a pohybové obmedzenia sú veľmi časté. Pričom s pribúdajúcim vekom sa násobia. V drvivej väčšine prípadov sme spoločne s trénujúcim našli priesečník toho čo môžeme systematicky a pravidelne realizovať. Za najdôležitejší aspekt považujem prístup a chcenie trénujúceho. Jednoducho povedané, keď sa chce ide všetko. Ja preto vždy urobím maximum. Aj ty?

Môžem FIT tréningový program absolvovať aj so zdravotnými problémami?

Väčšinovo nie. Pre viac informácií si pozri Antistarnúci tréningový program.

Čo to znamená, že program uskutočňujem s Mobilným fitkom?

Program je prostredníctvom Mobilného Fitka uskutočniteľný kdekoľvek. Mobilné fitko je náš projekt, ktorý vyformovali korona opatrenia. Predstaviť si to môžeš veľmi jednoducho.

Zbalíš vybavené fitnescentrum do jedného veľkého auta. Toto auto príde k tebe, tréner ti rozloží všetko potrebné vybavenie na tréning. Odcvičíš pod dohľadom trénera, ten po tvojom tréningu všetko náradie zbalí späť do tohto auta a odchádza.

Trénovať preto môžeš doslova kdekoľvek. Tréning sa najčastejšie realizuje doma v hosťovskej izbe, na terase, zimnej záhrade, obývačke ale aj na dvore alebo v záhrade.

Mobilné fitko je k dispozícií v lokalite mesta Pezinok a blízkeho okolia.

Aké výsledky môžem očakávať od FIT tréningového programu?

Základný FIT program je v trvaní 3 mesiacov. Za túto dobu môžeš očakávať naozaj veľké zmeny. 

Môže sa jednať o nárast alebo zmenšenie tvojej hmotnosti, lepší a ľahší pohyb, viac dennej a životnej energie a tiež výrazne zlepšenie tvojej dennej rutiny. V taktejto všeobecnosti je náročné udávať konkrétny výsledok. Tak ako je samotné cvičenie a nastavenie programu veľmi multispektrálne. Rovnako je to aj jeho výsledkami.

FIT komplexný program zmeny postavy s mobilným fitkom, pezinok, profesionálny osobný tréner
Výsledky FIT tréningového program sú zhnrutím: Budeš sa cítiť fantasticky ale vyzerať budeš ešte lepšie.

Popíšem ti to ako výsledok vidím ja a aká je prax resp. výsledky ľudí, ktorí FIT tréningový program už absolvovali.

Spravidla príde k zmene tvojej postavy, zväčší sa podiel svalovej hmoty a tiež optimaluje objem tukových zásob. Toto je jeden z prvých (fyzických) výsledkov ľudí, ktorí sú obézny alebo majú nadváhu. Príliš štíhly človek svaly zväčší/naberie.

To znamená, tvoja postava bude vyzerať lepšie = atletickejšie a atraktívnejšie. Z môjho pohľadu je správny názov ZDRAVŠIE.

Držanie tela je spravidla lepšie, nakoľko v programe je často samostatná súčasť tréningu zameraná na stred tela (nie len svaly brucha ale celý stred). Boľavé chrbáty už po tomto období nebolia alebo bolia výrazne menej.

Výrazne lepšie vedenie a ľahší pohyb. Bežné denné činnosti ako zohnúť sa do regálu pre zaváraniny, zaviazať topánky a podobne sa stanú jednoduchou rutinou.

Vplyvom zlepšenia tvojho stavu (nielen fyzického ale v značnej miere aj psychického) budeš mať viac energie. Tvoje pohyby sa stanú presnejšie a budú ľahšie resp menej energeticky náročné. Preto ťa budú oberať aj o menej energie a pozornosti. Energia ti preto zostane na tvoje koníčky, deti, vnúčatá, relax alebo prácu.

Spolu s ostatným uvedeným je tiež veľmi časté, že stúpne tvoje sebavedomie, sebahodnota a sebarealizácia.

Ako neposledné v rade zlepšení môžeš očakávať lepšie vyprázdňovanie, kvalitnejší spánok a tiež vplyvom zlepšenia kondície (a prekrvenia svalov) lepší sex.

V niekoľkých prípadoch tréningového programu som tiež zaznamenal zmenu chuti na jedlo, zlepšenie kvality pokožky, úspešnejšiu kariéru i zlepšenie vzťahov v práci i rodine.

Pre konkrétne ukážky výsledkov FIT tréningového program klikni SEM.Ak máš otázky k tejto téme, neváhaj ma kontaktovať (kontaktný formulár), rád ich zodpoviem.

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu