Začni cvičiť s POHYBom for Men: Kompletný tréningový návod pre muža, ktorý chce začať cvičiť

Začať cvičiť môže byť krok významne ovplyvňujúci tvoj život. Vykročiť efektívnym a zábavným spôsobom ti zaručí požadované tréningové výsledky.

Tréningových odporúčaní nielen pre začiatočníkov nájdeš na internete i v knihách nespočetné množstvo. Začni cvičiť s POHYBom obsahuje unikátny systém kombinácie tréningu, tréningových techník a praktických skúseností. Ak si už mnohokrát začal alebo trénuješ bez výsledkov, dodržiavanie uvedených postupov ti zaručí výsledky.

Úvod tréningového manuálu je venovaný zväčša úplným začiatočníkom s kompletným popisom výberu tréningového oblečenia, prvej návštevy fitnescentra a podobne.

Uvádzam ti jednoduché tipy ako prísť na tréning, ako tréning začať, a v akom stave. Ak budeš chcieť byť ozajstný pedant, odporúčam zľahka aspoň po tréningu siahnuť po doplnkoch výživy. Začni cvičiť s POHYBom for Men kombinuje iba základné techniky tréningu, pričom prioritnou úlohou je viesť používateľa jednoducho a presne.

Popisy cvikov i jednotlivé procesy sú popísané bez siahodlhej teórie iba s faktickými a nevyhnutnými poznámkami.

Niektoré techniky cvikov i samotné techniky v tréningu môžu byť pozmenené voči tým, ktoré možno poznáš. Avšak, tento tréningový manuál je špecifický tým, že ťa má viesť JEDNODUCHO a EFEKTÍVNE. Pozmenenie niektorých techník je najmä z dôvodu náročnosti tých pôvodných.

Kompletnú databázu cvikov nájdeš na akocvicit.pohyb.sk.

Neboj sa, nebude to až také ľahké. Zmenu niektorých techník ber ako rozdelenie príkladu na drobnejšie. V duchu toho, že dnes vieš, že malá násobilka nie je až taká veda. V prvej triede na základnej škole by ťa však malá násobilka veľmi zmiatla a zaťažila, práve preto si základy matematiky začal oveľa zjednodušene a k násobilke sa následne prepracoval. Niečo podobné je realizované v tomto (Začni cvičiť s POHYBom for Women) tréningovom manuále.

Začni cvičiť s POHYBom for Men popisuje cviky, skladbu tréningu, prestávky, kompletný rozpis cvičení (1. fáza = 1 týždeň, 2. fáza = 2 týždeň, 3.fáza = 16 – 24 týždňov skutočného tréningu). Jednotlivé fázy predstavujú dostatočný, nie však zbytočné dlhý čas na adaptáciu tela na záťaž.

Môžeš si myslieť, že skočiť strmhlav do tréningu je dobré a šetrné na čas. Najmä v období keď na tréningovú záťaž nie si zvyknutý, hrozí ti viac problémov ako prínosov.

Čas v prvej a druhej fáze (3  týždne) je dostatočné dlhý nato, aby si mohol začať svoju “ostrú” prípravu bezpečne, najmä však nato, aby si vedel čo ťa čaká a znásobil tak svoju šancu tréningový manuál úspešne ukončiť.

Začni cvičiť s POHYBom for Men - kompletný tréningový manuál pre muža pohyb.sk

Začni cvičiť s POHYBom for Men obsahuje aj veľmi jednoduché stravovacie tipy resp. odporúčania ako sa na tréning pripraviť. Ďalšie odporúčania budú v pokročilejších plánoch.

Krátkym zhrnutím: Začni cvičiť s POHYBom for Men je prioritne určený mužom, ktorí chcú začať cvičiť alebo len krátky čas už cvičia. A nemajú zdravotné obmedzenia, rozumej chorobne zníženú hybnosť, zranenia, choroby a podobne.

Práve naopak je určení aj tým, ktorích telo je “unavené” chýbajúcou kondíciou. Najmä nízka úroveň kondície sa môže prejavovať bolesťami chrbta, chodidiel, vysokým zadýchaním aj pri malej záťaži a podobne.

Ako hodnotia Začni cvičiť s POHYBom for Men profesionáli:

Dr. Róbert Brimich – lektor a odborník v oblasti tréningu s praxou od roku 1990

„ Výborný, jednoduchý a prehľadný materiál poskytujúci nováčikovi všetky potrebné informácie. Cvičenie podľa uvedených odporúčaní zohľadňuje roky praxe autora v obore osobného tréningu. Začni cvičiť s POHYBom for Men, používateľa vedie celou prípravou bezpečne a zábavne. S cieľom zlepšenia fyzických proporcií – stratiť tuk, podporiť rast svalov a zlepšiť kondíciu.“

Dr. Anton Magula – vydavateľ

„Začni cvičiť s POHYBom for Men je skvelá a poučná kniha, ktorá umožní užívateľovi trénovať pod dohľadom profesionála. Jednoduchý popis a neustále povzbudenie od autora poskytuje záruku, že v procese tréningu nie ste nikdy sám.“

Ako hodnotia Začni cvičiť s POHYBom for Men samotný užívatelia:

“Posilňovať som začal už niekoľko-krát. Samotná návšteva posilňovne a dvíhanie činiek ma po niekoľkých návštevách prestali baviť. Podľa Začni cvičiť s POHYBom trénujem niekoľko týždňov. Zmenšil sa obvod môjho pásu, nabral som svaly na ramenách, rukách a hrudníku, po vynesení nákupu na 6 poschodie po schodoch sa nezadýcham. Najmä vďaka Začni cvičiť s POHYBom for Men som na seba opäť veľmi hrdý!”

30 rokov, Marek U.

“Už niekoľkokrát som začal cvičiť. Moje telo sa začalo meniť až keď som začal cvičiť podľa POHYBu.”

44 rokov, Erik R.

“Začni cvičiť s POHYBom som si kúpil ako návod na úspešnú zmenu svojej postavy  a kondície. Knihu mi odporučil známy, ktorý dlhodobo spolupracuje s autorom. S tréningom mám skúsenosti ale rozhodol som sa nechať si poradiť. Momentálne končím prvý mesiac podľa tohto návodu. Pozorujem, že moje telo sa správa inak – lepšie, výkonnejšie, silnejšie a najmä sa celkom inak pozitívne tvaruje.”

38 rokov, Anton Č.

“Športu i cvičeniu v posilňovni sa aktívne venujem ako hobby už viac ako 40 rokov. Podľa Začni cvičiť s POHYBom po prvý krát zaznamenávam výsledky v podobe tvarovania postavy, ustúpenia bolesti chodidiel i spodnej časti chrbta už po niekoľkých dňoch. Za 40 rokov svojho športovania považujem práve kúpu tréningového manuálu za najlepšie rozhodnutie vôbec.”

57 rokov, Róbert M.

Obdobný tréningový postup od A do Z som vytvoril spolu s ďalšími 7 profesionálnymi trénermi aj pre ženy.

Začni cvičiť s POHYBom for Men je tréningový manuál pre mužov.

Začni cvičiť s POHYBom for Women je tréningový manuál pre ženy.

Akciový balík kníh za polovičnú cenu si môžeš zaobstarať TU.

Button - Začni cvičiť s POHYBom for Men tréningový manuál

Foto: archív pohyb.sk, goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu