VIDEO: Efektívny tréning celého tela doma za 8 minút

Na kvalitný tréning doma bez pomôcok nie je potrebné nič špeciálne. Zatrénuj si celé telo doma krátko, jednoducho a s výsledkami.

Jednoduchý tréning celého tela, ktorým zaťažíš väčšinu svalov na celom tele je prianím mnohých bojovníkov s dobrou postavou. Pravdou je, že tréning skutočne nemusí byť náročný a nie je naň potrebné žiadne špeciálne vybavenie. Trénovať doma je v skutočnosti dostupné, jednoduché aj efektívne.

Istá svalová práca resp. svalové zaťaženie však musí nastať. V podstate je pravdou, že čím menšou záťažou svaly stimuluješ, tým väčší objem tréningu musíš nastaviť.

Tréning celého tela doma – pracuj s objemom a intenzitou.

Presnejšie, platí to v každom tréningu a je jedno či sa odohráva doma, vonku alebo vo fitnescentre.

Zátaž ale necháp iba ako neustále nakladanie závaží na činku. Zátaž môže byť dlhšie, precítenejšie, pomalšie, … prevedenie cvikov. Všetky tieto premenné môžeme nazvať INTENZITA, ktorá podlieha objemu tréningu.

Intenzita tréningu znamená koľko (svalovej) práce dokážeš za určitú časovú jednotku urobiť (odcvičiť).

Objem tréningu znamená koľko (svalovej) práce dokážeš urobiť celkovo. Ak chceme celú vec veľmi zjednodušiť ide o súčet “intenzít”.

Každý pokrok tvojho tela je viazaný na objem aj intenzitu tréningu. Je jedno či sa jedná o tvoj cieľ byť fit, spaľovať tuk alebo naberať svaly.

V tomto (Bonusovom) tréningu som sa zameral na najväčšie svalové reťazce, ktoré majú najväčšiu stimulačnú (rast svalov) a kalorickú (tuk spaľujúcu) odozvu.

Viac informácií ti prezradím vo videu a popise pod ním.

Prajem ti príjemný tréning =)

Nezabudni. Do konca mesiaca (4/21) platí pre kúpu ročného členstva v POHYBe 30% zľava ak v nákupnom procese zadáš do miesta kupónu slovo VYHODA

Tréning celého tela doma za 8 minút.

Čo je to Členstvo v POHYBe sa dozvieš TU.

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner
AHOJ. Srdečne ťa vítam na mojej stránke. Som profesionálny osobný tréner, otec dvoch detí, dvoch tréningových kníh a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať, že skvelé telo môže mať každý. A to s radosťou, dobrým pocitom zo seba samého a zábavne. Rád ťa prevediem procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Preto dosiahneš výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície efektívne a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu