VIDEO: Efektívny tréning celého tela doma za 8 minút

Na kvalitný tréning doma bez pomôcok nie je potrebné nič špeciálne. Zatrénuj si celé telo doma krátko, jednoducho a s výsledkami.

Jednoduchý tréning celého tela, ktorým zaťažíš väčšinu svalov na celom tele je prianím mnohých bojovníkov s dobrou postavou. Pravdou je, že tréning skutočne nemusí byť náročný a nie je naň potrebné žiadne špeciálne vybavenie. Trénovať doma je v skutočnosti dostupné, jednoduché aj efektívne.

Istá svalová práca resp. svalové zaťaženie však musí nastať. V podstate je pravdou, že čím menšou záťažou svaly stimuluješ, tým väčší objem tréningu musíš nastaviť.

Tréning celého tela doma – pracuj s objemom a intenzitou.

Presnejšie, platí to v každom tréningu a je jedno či sa odohráva doma, vonku alebo vo fitness centre.

Zátaž ale necháp iba ako neustále nakladanie závaží na činku. Zátaž môže byť dlhšie, precítenejšie, pomalšie, … prevedenie cvikov. Všetky tieto premenné môžeme nazvať INTENZITA, ktorá podlieha objemu tréningu.

Intenzita tréningu znamená koľko (svalovej) práce dokážeš za určitú časovú jednotku urobiť (odcvičiť).

Objem tréningu znamená koľko (svalovej) práce dokážeš urobiť celkovo. Ak chceme celú vec veľmi zjednodušiť ide o súčet “intenzít”.

Každý pokrok tvojho tela je viazaný na objem aj intenzitu tréningu. Je jedno či sa jedná o tvoj cieľ byť fit, spaľovať tuk alebo naberať svaly.

Program P13 je minimalistický tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky
75 dní som trénoval doma minimalisticky podľa Programu P13

V tomto tréningu som sa zameral na najväčšie svalové reťazce, ktoré majú najväčšiu stimulačnú (rast svalov) a kalorickú (tuk spaľujúcu) odozvu.

Viac informácií ti prezradím vo videu a popise pod ním.

Program P13 je minimalistický tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky. Viac o minimalistickom tréningu sa dozvieš v našom eShope. Video tréningy podľa Programu P13 nájdeš v uzavretej skupine na FB Členstvo v POHYBe. Skupina je uzavretá, o členstvo v nej stačí len požiadať. Rád ťa do skupiny pridám.

Prajem ti príjemný tréning =)

Tréning celého tela doma za 8 minút.

Foto: archív pohyb.sk

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu