V-Trup: Chcete chrbát ako Arnold? – teória 3/6

Rozšírte chrbtové svaly na maximum - teória tréningu chrbta

Vaše „Véčko“ sa zakladá najmä na šírke a hrúbke svalov chrbta. Chrbtové svalstvo je najväčším svalom hornej polovice tela.

Tak ako aj každý sval, zaslúži si vašu pozornosť a tréningové snaženie. Vzhľadom na rozmery tohto svalu a proporcie aké ním dokážete nadobudnúť, minimálne dvojnásobne.

 

Široký a mohutný chrbát vyžaduje základné silové cvičenia – mŕtve ťahy, zhyby a príťahy veľkej činky sú cviky, na ktorých je potrebné zakladať vaše tréningy.

 

Váhy sú optimálne maximálne, a ešte trošičku viac. Cvičte s maximálnou váhou, s ktorou dokážete dodržovať striktnú techniku. Majte to na pamäti nielen ale hlavne pri mŕtvych ťahoch.

Cvičenie s maximálnou váhou.

Toto berte ako relevantnú záležitosť, pretože precítenie svalov je vždy dôležitejší aspekt. Ak robíte príťahy veľkej činky v predklone a namiesto chrbtového svalstva cítite kolená, bedrové kĺby a bolesť v „krížoch“ určite sa zastavte. Niečo v tomto prípade nie je v poriadku.

chces mat chrbat ako arnold naberanie svalov narast nahrada steroidov trening pohyb.sk

Chrbát – cvičte veľa sérií aj opakovaní

Ako už viete, musculus latissimus dorsi (aby sme chrbtové svaly nazvali aj odborne) je najväčší sval trupu. Dobre prepracovať takýto kus „mäsa“ dá zabrať aj ostrieľanému borcovi.

Cvičte chrbtové svalstvo v rozsahu 1 – 25 opakovaní.

Autor: Ľuboš Gsch

Foto: flickr.com

Pokračovanie o tréningu chrbtových svalov – V-Trup: Chcete chrbát ako Arnold? – tréning

Odporúčané produkty z nášho e-shopu