Uvádzam GPS ako vybrať najúčinnejší spaľovač tuku

Stále nevieš ako si účinne vybrať spaľovač tuku, ktorý ti zaručí výsledky?

Možno sa nepotešíš, ale doposiaľ neexistuje žiadny zázračný liek alebo suplement, ktorý si vezmeš a tuk na tele sa roztopí do požadovanej úrovne. To vyžaduje najmä disciplinované stravovanie a pravidelný systematický tréning. Najlepší spaľovač tuku sú tvoje svaly.

Tým nechcem povedať, že účinnú diétu a tréningový plán/program nemôžeš podporiť pomocou správnych najmä tuk spaľujúcich suplementov.

Vďaka výraznému vedeckému pokroku existuje mnoho látok a ingrediencií, o ktorých sú dôkazy, že napomáhajú spaľovaniu tukov efektívnejšie.

Ak budeš prechádzať ponuku internetových obchodov na výber máš doslova zo stovky suplementov. Pomocou nasledujúcich riadkov by si sa v nich mal/a oveľa lepšie orientovať a tiež vybrať pre seba podľa cieľa ten najúčinnejší spaľovač tuku (suplement).

Termogénny alebo termogenický spaľovač tuku.

Suplement alebo zložka suplementu pracujúca tak, aby ti efektívne prostredníctvom zvýšenej teploty tela zvýšila produkciu tepla. A čím viac tepla nielen v tréningu tvoje telo vyprodukuje, tým viac kalórií spáliš.

Mal/a by si požadovať, aby tvoj spaľovač tuku obsahoval termogénne zložky. Skutočné spaľovanie tukov (chudnutie) nastáva vo chvíli keď spáliš viac kalórií ako zješ. Aby som bol úplne presný, chudneš alebo chudnutie začína, až keď je tvoj kalorický výdaj vyšší ako kalorický príjem.

Výberom kvalitného a pre teba vhodného spaľovaču tuku sa môžeš udržiavať na správnej strane spaľovania kalórií v dostatočnom počte.

Spaľovač tuku vo forme suplementu je však až X-tým faktorom v poradí dôležitosti.

Najlepším spaľovačom tuku je tvoja aktívna hmota na tele = svaly. Tie si môžeš vybudovať rôznymi postupmi a metódami. Z mojej trénerskej praxe som tie najefektívnejšie zhrnul v knihách Začni cvičiť s POHYBom for Men pre mužov a Začni cvičiť s POHYBom for Women pre ženy . V ženskej verzií odovzdalo spolu  so mnou svoje know how aj ďalších 7 profesionálnych trénerov.

Knihy kúpiť u nás v eShope alebo v každom dobrom kníhkupectve.

Smart riešenie, ktoré si môžeš stiahnuť do mobilu a mať ho tak stále pri sebe je Program P13. Minimalistický tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky. Program P13 je 13 minút tréningu denne, na ktorý potrebuješ 2 záťaže alebo jednoručky a odcvičíš ho doma. Obsahuje kompletný tréningový plán, stravovacie tipy aj ďalšie informácie, ktoré urobia tvoj tréning (spaľovanie tukov) ešte účinnejší.

Aké zložky a aké účinky majú tie najlepšie suplementy z kategórie spaľovačov tuku:

  • Povzbudzujúci účinok spaľovaču

Takmer každý spaľovač tuku na trhu dnes zahŕňa nejakú formu stimulantu, či už sa jedná o kofeín bezvodý, kofeín z extraktu zeleného čaju alebo guarany, alebo sa môže udávať na obaloch suplementu jej chemickým názvom methylxanthiny.

Mohlo by ťa zaujímať – 9 tipov, aby vaše telo vyzeralo okamžite svalnatejšie

– Kofeín spaľuje viac kalórií a tuku, ale tiež znižuje hlad, zlepšuje náladu, bojuje proti únave, a dokonca zvyšuje svalovú silu. Približne 45-60 minút pred tréningom môžeš využiť aj pitie čiernej kávy, ktorá ti pre tento účel môže poslúžiť takmer plnohodnotne.

– Ďalší populárny termogénny účinok má extrakt zo zeleného čaju. Početné výskumné štúdie ukazujú, že aktívna zložka v zelenom čaji, epigalokatechin gallát (EGCG), zvyšuje počet spálených kalórií.

Horký pomaranč (Citrus aurantium) resp. jeho extrakt, synefrín, tiež vedie k veľkému zvýšeniu spálených kalórií.

Kajenská paprika obsahuje stále známejšiu zložku, ktorá spaľuje tuky. Kapsaicín je prirodzenou zložkou papriky, najmä tej štipľavej. Táto zložka z hľadiska účinnosti spaľovania tukov je stále viac populárna.

  • Lipolytický účinok spaľovaču

Zložky tohto účinku spôsobujú lipolýzu, ktorá jednoducho znamená uvoľnenie tuku z tukových buniek v tele.

– Spaľovanie tuku z tukových zásob spôsobuje, že tuk je spotrebovaný ako palivo. Toto spôsobuje zmenšovanie tukových zásob. A to znamená, že strácaš tukové vankúše zdobiace tvoje telo – chudneš.

– Najsilnejšou známou látkou, ktorá zvyšuje lipolýzu je kofeín. Ako je už uvedené, takmer každý účinný spaľovač tuku obsahuje kofeín v nejakej forme. Často sa tiež ako zložka vyskytuje “jemnejší” l-karnitín.

– Ďaľšou výbornou zložkou účinného tukospaľovaču je yohimbín označovaný na etiketách suplementov ako yohimbine.

ako si vybrat ucinny spalovac tuku pohyb.sk

Pridávanie yohimbínu do suplementov je v SR prísne zakázané a ak ich spaľovač obsahuje je pre použitie na území SR zakázaný a samozrejme nepredajný (2015). V iných štátoch je povolený. Dostaneš ho kúpiť v lekárni a takmer každom športovom obchode.

Forskolin je ďalšia populárna tuk spaľujúca látka, ktorá má navyše tú výhodu, že zvyšuje prirodzené hladiny testosterónu.

– Užívaný pred tréningom je vo výsledkoch spaľovania tuku na vysokej hodnote tiež výťažok z Garcinia Camborgia stromu, kyselina hydroxycitrónová.

  • Transport tukov

Ihneď ako sa tuk uvoľní z tukových buniek, musí „zhorieť“ ako palivo. Ak nie, bude kolovať v krvnom obehu a „nájde“ si cestu na spätné uloženie do tukových zásob (tam odkiaľ si ho uvoľnil/a) a to isto nechceš.

To je dôvod, prečo je dôležité užívať spaľovač tuku, ktorým tiež zvyšuješ spaľovanie kalórií. Zvýšením počtu kalórií tvoje telo spaľuje viac, to pomáha spáliť viac tuku, ktorý lipolytické zložky uvoľňujú z tukových buniek.

Ďalší spôsob, ako zabezpečiť, aby bol uvoľnený tuk spálený je použitie spaľovača, ktorý obsahuje nejakú formu karnitínu.

Mohlo by ťa zaujímať – Začnite cvičiť a to ostatné príde samé…

Karnitín pomáha dopraviť uvoľnený tuk do mitochondrií buniek, ako sú napríklad svalové bunky. Mitochondrie sú v podstate mikroskopické pece, ktoré spália tuk.

Karnitín a karnitínové spaľovače tuku sú najprirodzenejšie a celkom určite najpredávanejšie z pomedzi všetkých spaľovačov tuku.

  • Stimulácia štítnej žľazy

Štítna žľaza produkuje hormóny, ktoré zvyšujú rýchlosť metabolizmu, čo znamená, že je potrebný väčší počet kalórií na činnosť organizmu (aj tréning). To je úlohou štítnej žľazy.

Dobrý spaľovač tukov už bude obsahovať termogénne prísady na zvýšenie spaľovaných kalórií. Pre tých, ktorí sú po 30tke je odporúčané užívanie nielen z dôvodu efektívneho spaľovania tukov, dehydroepiandrosterónu (DHEA), môže sa tiež označovať ako 7-Keto DHEA alebo 7-Keto.

Pozor! V EÚ ide opäť (podobne ako je to u yohimbínu, 2015) látku zakázanú. Mimo EÚ si suplementy s obsahom DHEA kúpiť v každom športovom obchode alebo lekárni.

Ďalšie zložky, ktoré stimulujú zvýšenie produkcie hormónu štítnej žľazy v tele sú rastlinné steroly, známe ako Guggulsteróny.

V prípade, že si budeš chcieť kúpiť spaľovač tuku ponúkam ti u nášho partnera MyProtein 42% zľavu na celý nákup. Nakúpiť môžeš cez tento link MyProtein a v košíku zadaj kód CLNPHB.

Ak budeš mať otázky ohľadom výberu spaľovača alebo tém tréningu neváhaj ma kontaktovať. Rád ich zodpoviem.

Zdroj: Jim Stoppani, muscleandfitness.com, flexonline.com, Copyright 2011 Weider Publications, Copyright 2011 Gale Group

Foto: Goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu