Tréning aj relax sú dve strany jednej mince. Obe sú rovnako dôležité.

Dôraz na tréning, veľa trénovať, intenzívne trénovať, ... to všetko je pravda. Ale aj odpočinúť si a zrelaxovať je pre tvoju postavu a kondíciu rovnako dôležité.

Zima je ideálnym obdobím na to, aby si svojmu telu doprial zaslúžený odpočinok a relaxáciu. Možno povedať, že pre mnoho ľudí i športovcov je to čas odpočinku, naberania síl a regenerácie. Zaraď pravidelný relax do svojho programu. Tvoj športový výkon zaručene porastie.

Spôsobov, ako si môžeš oddýchnuť je neúrekom. Inšpiruj sa týmito tipmi a nedaj zimným depresiám už nikdy viac šancu!

Dlhé zimné večery sú tu. Ak nevieš ako ich stráviť mám dám ti na výber pár regeneračných  a užitočných tipov.

Dopraj si príjemnú celotelovú masáž, návštevu sauny, alebo si wellness urob priamo vo svojej obývačke. Tvoje telo, svaly, šľachy, úpony, .. takúto starostlivosť určite ocenia. Uvádzam ti jedinečné formy regenerácie pre tvoje svaly i tvoju myseľ.

Horúci kúpeľ nôh – relax a zotavenie nie len pre nohy.

O liečivých účinkoch vody snáď ani nemusíme hovoriť. Vyskúšaj horúci kúpeľ nôh. Rozprúdi krv, uvoľní myseľ, navodí príjemnú relaxačnú atmosféru a podporí odtok nahromadených tekutín v končatinách. Okrem toho skvele lieči prechladnutie, pomáha pri bolesti nôh a únave.

Pridaj do horúcej vody jednu až dve kvapky éterického olejčeka s vôňou mäty, alebo eukalyptu. Olejček zjemní pokožku vašich nôh a  príjemná vôňa príjemne opojí zmysly.

Saunovanie ako dokonalý relax a spôsob tréningového zotavenia.

Dopraj si z času na čas chvíľku pre seba a nechaj sa rozmaznávať. Skvelou voľbou na uvoľnenie tela môže byť sauna spojená s pobytom v jacuzze.

Tréning a relax. Podpora rastu svalov, chudnutia, spaľovania tuku. pohyb.sk

Sauna zvyšuje prekrvenie svalstva, tým zlepšuje zásobenie živinami a tak napomáha zvýšiť kĺbovú i svalovú pohyblivosť.

Taktiež má výrazne priaznivé účinky na pokožku, keďže nadmerným potením odplavuje nečistoty a zanecháva tak pleť „čistú“. Po saunovaní nechaj prehriate telo odpočívať v perličkovom kúpeli. Budeš sa zaručene cítiť sviežo a znovuzrodene.

Masáž ako skutočná úľava svalov i mysle.

Akákoľvek relaxačná masáž môže byť ďalším tipom na to, ako stráviť dlhý zimný večer. Masáž uvoľní stuhnuté svalstvo, ale taktiež môže pozitívne pôsobiť pri rôznych zdravotných problémoch. Je aj skvelým pomocníkom na odbúranie stresu.

Vybrať si môžeš z veľkého množstva rôznych klasických i exotických masážnych procedúr. Ak však s masážou nemáš skúsenosti, začni radšej klasickou masážou v základnom časovom trvaní.

Domáci wellness ako náhrada za všetko.

Nemáš čas na návštevu wellness centra? Nevadí!

Aj neskormý wellness si totiž môžeš jednoducho vytvoriť aj v pohodlí domova. Postačí ti k tomu masážna vanička na nohy, vaňa plná vody a peny alebo lehátko v zimnej záhrade.

Doma zvyčajne nie sme na wellness plne vybavený. Avšak, jednoduchosť a časová dostupnosť domáceho oddychu môže byť často tou najsilnejšou pákou. Je jedno aký domáci oddych si zvolíš. Čokoľvek bude lepšie ako nič, usaď sa, pusti si príjemnú hudbu a relaxuj.

Ak sa ti článok páčil SHARNI ho na svojom Facebooku. Ďakujeme.

Foto: badfon.ru

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu