TOP 5 tréningových programov pre objem svalov a sily

Predstavujeme najúčinnejšie tréningové systémy pre nárast a budovanie svalov.

Ak urobíte online vyhľadávanie, nájdete stovky tréningových plánov takmer pre každý možný cieľ. Niektoré programy sú navrhnuté tak, aby zvýšili vašu silu a vytrvalosť, zatiaľ čo iné podporujú budovanie a nárast svalov. Ak máte toľko možností, je pre vás ťažké určiť čo funguje a čo nie, pre nárast a budovanie svalov.

Pre začiatočníka sú veci ešte komplikovanejšie. Ak je vaším cieľom budovať svalovú hmotu a hromadne priberať svaly na celej postave, vyskúšajte týchto 5 cvičebných programov:

Štart sily

Tento program navrhol Mark Rippetoe ako rutinné cvičenie ideálne pre začiatočníkov. Program využíva väčšinou základné cviky k zvýšeniu svalovej hmoty a sily.

Je to kompletný tréningový systém, ktorý  vám umožní byť väčší a silnejší. Väčšina cvičení zahŕňa cviky s veľkou činkou a zameraním na progresívne preťaženie.

Používajúc silu využívate veľké zložené pohyby (cviky), takže na prvý pohľad sa môže zdať, že je to nudný typ cvičenia. Avšak, ak sa naučíte správnu techniku vytvoríte si pevné svalové základy.

trening treningovy plany pre narast svalov pohyb.sk

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu