Termogénne spaľovače tuku v druhej vlne účinku

Druhotné účinky užívania spaľovača tuku sa neprávom prehliadajú. Spaľovač tuku má okrem prioritného spaľovania tukov niekoľko ďalších benefitov.

Spaľovače tuku alebo fatburnery poskytujú okrem spaľovania tuku viacero benefitov smerujúcim k úbytku na tuku. Mnoho z nich je neprávom prehliadaných. Uvádzam tie najdôležitejšie z nich.

Potlačenie chuti na jedlo

Jeden z najkritickejších bodov spaľovania tukov a chudnutia je množstvo prijatých kalórií. Ak chcete zmenšiť podiel telesného tuku, musíte spáliť viac kalórií, než zjete. Ak túto vetu prevrátime znamená: musíte zjesť menej kalórií, ako spálite.

Keď je jedlo vašou najväčšou výzvou, ktorej čelíte, je druhotný účinok spaľovača tuku potlačenie chuti do jedla veľkým prínosom.

Zložky spaľovača tuku, ktoré potláčajú chuť do jedla:

 • Vlákna koreňa Konjac,
 • Glukomanan,
 • Extrakt z Jojoby,

Tieto látky zvyšujú uvoľňovanie hormónov, pre ktoré sa budete cítiť plný a vaše chute na sladké budú obmedzené.

Kontrola inzulínu

Okrem zamerania sa na kalórie pri spaľovaní tuku je ďalším trikom stabilizácia nízkej hladiny inzulínu. Hladina inzulínu po jedle stúpa, najmä po jedle s obsahom sacharidov. Vtedy je proces spaľovania tukov vypnutý a zapína sa proces ukladania tuku. A to je veľmi zlé ak je vašim cieľom spaľovanie tukových zásob. V prípade, že neviete kontrolovať nízky príjem sacharidov počas diéty bude pre vás veľkou výhodou ak spaľovač tuku, ktorý užívate bude stabilizovať nízku hladinu inzulínu.

Zložky spaľovača tuku, ktoré kontrolujú hladinu inzulínu:

 • Alfa lipoová kyselina – CLA,
 • Škoricový extrakt,
 • Chróm,

Blokátory sacharidov a tukov

Ovládanie príjmu tukov a sacharidov počas diéty môže byť problematické. Účinok spaľovača tuku, ktorý blokuje tuky a sacharidy  je veľkým prínosom. Týmto spôsobom si môžete aj počas diéty vychutnať niektoré druhy potravín, ktorých sa nemôžete vzdať bez dopadu na spaľovanie tukových zásob.

Najlepší sacharidový blokátor je extrakt z bielej fazule (Phaseolus Vulgaris), ktorý aj počas testovania v štúdií blokoval množstvo prijatých sacharidov absorbovaných do tela.

termogenny termogenicky spalovac tuku druhotne ucinky pohyb.sk

Ak je vašou neresťou prijímanie tukových jedál, pre vás vhodný spaľovač tuku by mal obsahovať zložku chitosan, ktorá viaže tuk prijatý v strave. Tak chráni telo pred ukladaním tuku z jedla.

Zlepšenie nálady

Počas diétovania môže dochádza vplyvom regulácie príjmu kalórií k zníženiu psychickej aktivity a zhoršeniu nálady. Väčšina spaľovačov tuku obsahuje zložky zlepšujúce náladu i mentálnu výkonnosť.

Kofeín je zložka, ktorá môže výrazne zlepšiť vašu náladu pri diéte. Aj z tohto dôvodu je kofeín takmer permanentnou zložkou spaľovačov tuku i predtréningových formúl.

Ďalšie zložky spaľovačov tukov, ktoré zlepšujú náladu:

 • Fenyletylamín (metabolit aminokyseliny fenylalanínu),
 • Aminokyselina tyrozín,
 • Brčál extrakt,
 • Vinpocetín.

Pôsobia diureticky

Ak požadujete spaľovanie tuku a stráženie váhy ku konkrétnemu dátumu. Napríklad kulturistická súťaž, fotenie alebo dovolenka na pláži potom isto chcete, aby váš spaľovač tuku obsahoval diuretiká. Ak vidíte fitness súťaže alebo fotky, kde sú svaly veľmi dobre definované pozorujete nielen veľmi nízke % telesného tuku ale tiež nízku úroveň vody pod kožou. Bez ohľadu nato ako dobre vyzeráte alebo môžete vyzerať. Vaše brušné svaly nebudú definované s vysokým obsahom vody pod kožou.

Zložky spaľovača tukov, ktoré pôsobia diureticky:

 • Extrakt z Púpavy (Taraxacum officianilis),
 • Extrakt Medvedice lekárskej,
 • Extrakt Prasličky.

Páčil sa ti tento článok a myslíš, že si zaslúži aby ho videlo ešte viac ľudí? Tak sa o neho podel aj so svojimi kamošmi na sociálnych sieťach. Stačí na to jeden klik 😉

Kompletnú ponuku spaľovačov tuku nájdeš v našom internetovom alebo kamennom obchode.

Zdroj: Jim Stoppani, muscleandfitness.com, flexonline.com,

Foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu