Tejpovanie. Tie farebné pásky naozaj pomáhajú

Tejpovanie je novým fenoménom. Niet sa čo čudovať - ide o lacnú a účinnú metódu

Tejpovanie. Tie farebné pásky naozaj pomáhajú

Tejpovacie pásky sa využívajú stále viac. Sú štýlové a pomôžu.

Olepených farebnými páskami po rôznych častiach tela stále pribúda. Tejpujú sa športovci všetkých kategórií i nešportovci.

Farebné pásky (tejpy) sú denne viac rozšírené. Niet sa čo čudovať – sú účinné, jednoduché, lacné aj štýlové.

Isto ste si tejpy už všimli. Na futbalistoch, hádzanároch, tenistoch, bežcoch, fitnessákoch, … na kolenách, lakťoch, krku, chrbte, rukách, nohách,…

Naozaj to funguje. Prelepíte tejpom boľavé miesto a hotovo.

Kinesio Taping je japonským spôsobom liečenia športovcov. Na jeho základe sa využíva tejpovanie svalov, kĺbov a šliach aj u nás.

Tieto farebné pásky, ktoré sa lepia na problémové miesta na tele sú jemné, elastické, priedušné ale napriek tomu pevné. Ich pevnosť a elasticita spôsobujú, že koža je nimi každým pohybom masírovaná, čím sa dochádza k lepšiemu prekrveniu. Prekrvením zatejpovaného miesta stimulujú lymfatický obeh, opravujú kĺby a šľachy a upravujú svaly.

Nešportujete ale bolieva vás chrbát?

Tejpovanie pomôže aj vám.

Áno, tejpovanie Vám pomôže aj v tomto prípade. I v mnohých ďalších. Priaznivé účinky tejpovania sa využívajú pri ortopedických problémoch, pri migrénach i pri menštruácií.

strengthtape kinesio taping tejpy tejpovanie pre sportovcov farebne pohyb.sk

Základné rozdelenie tejpov

Fixačný alebo pevný tejping, je metóda z roku približne 1985 – používa sa pri bolestiach a zraneniach kedy je potrebné problémovú oblasť fixovať (spevniť). Ide bezpochyby o lepšiu náhradu ortéz ak je potrebné obmedzenie pohybu resp. neumožniť plný rozsah pohybu.
Kinesio tape alebo kineziologický tejping – umožňuje napriek spevneniu zatejpovanej časti neobmedzený pohyb. Prekrvením a špecifickou masážou dochádza k regenerácií, výžive i oprave otejpovaného miesta čo je charakteristické jej oteplením (vplyvom prekrvenia).

Daniel Weiss, ktorý sa venuje tejpovaniu ako liečiteľ a fyzioterapeut sa vyjadril :

„Tejto úžasnej a efektívnej metóde sa podarilo presadiť, v neposlednom rade v dôsledku úspechov vrcholového športu, aj v každodennej terapii, v prevencii a nakoniec aj v masovom športe,“

„Okrem mnohých pozitív nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky, sú pomerne lacné – a medzičasom dostupné v každom zdravotníckom zariadení, na internete, ako aj v lekárňach. Preto ich úspešnému napredovaniu nič nebráni!“

Kompletnú ponuku tejpov a tejpovacíh pomôcok značky STRENGTHTAPE nájdete v našom eShope.
Značka STRENGTHTAPE je celosvetovým (Amerika, Európa, Ázia) partnerom súťaže IRONMAN.

Autor: JB

Foto: strengthtape.sk

Odporúčané produkty z nášho e-shopu