Sprievodca diétami a stravovacími plánmi na chudnutie: Seriál schudnite s POHYBom 7/21

Chudnutie nemusí byť nočná mora, ak viete ako na to. Spaľovanie tuku, chudnutie a redukcia hmotnosti nie je rébus, ale vhodná kombinácia stravy a tréningu.

Spaľovať tuk je proste trendy a patrí v dnešnej dobe nadváhy a obezity k veľmi vyhľadávaným témam. Podľa štatistík, ktoré každoročne vydáva spoločnosť Google patrí fráza „ako schudnúť“ medzi najvyhľadávanejšie na Slovensku. Čo je zaujímavé, že hneď za ním je fráza „ako pribrať“ a že najmenej ľudí chce schudnúť vždy v decembri. Informácií je tak veľké množstvo, že sa v nich ľahko stratíte.

V minulej časti tohto seriálu som sa venoval potrebe živín a ich jednotlivému významu. Nakoľko veľmi protichodné informácie panujú diétam ako súborom jednotlivých živín. Tento seriál bude venovaný jednotlivým, najpopulárnejším diétam. Dozviete sa jednotlivé teoretické informácie, fakty z praxe a postrehy ľudí, ktorí jednotlivé diéty dodržiavali.

Nasledovné informácie prezentujú teóriu a mnou nadobudnuté praktické skúsenosti v spolupráci s viac ako 100 mužmi a 20 ženami vo veku od 22 – 71 rokov. Nakoľko je každý jedinečný a individuálny berte uvedené informácie len ako inšpiráciu, a lepšiu praktickú orientáciu v problematike chudnutia a spaľovania tuku.

Neposkytujem záruku, že ide o tie „pravé“ informácie zrovna pre vás. Informácie, ktoré sa dočítate v tomto e-booku (a ďalších) predstavujú zhrnutie mojich poznatkov nadobudnutých počas práce s mojimi zverencami počas uplynulých 48 mesiacov.

Na cielené spaľovanie tuku a redukciu hmotnosti predovšetkým z tukových zásob je vhodná kombinácia tréningu (fyzickej aktivity) a spôsobu stravovania. Pokiaľ je pre vás dôležité aj vaše zdravie zamerajte sa na obe časti tejto kombinácie.

„Drastická úprava stravovania bez tréningu zvyčajne prináša veľké komplikácie aj keď možno na začiatku tejto úpravy nejaké to kilečko „zhodíte“.“

V nasledujúcich článkoch vás prevediem stručným prehľadom jednotlivých diét. Ku každej bude krátka teória a výsledky nadobudnuté počas mojej praxe.

Posledný článok bude venovaný jednoduchému prehľadu s výhodami a nevýhodami uvedených diét, ktoré som zaznamenal ja sám alebo som ich prevzal od ľudí – cvičencov.

Informácie o diétach nájdete v nasledovných bodoch:

  1. Nárazové diéty,
  2. Moderné diéty,
  3. Warior diet,
  4. Vegetariánstvo,
  5. Ketogénna diéta,
  6. Paleo diéta,
  7. Komplexná vyvážená diéta,
  8. Zhrnutie diét a účinnosť.

Diéty a stravovacie plány na chudnutie - Schdnite s POHYBom

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu