Skákanie na trampolíne ako fitness

Spaľovanie kalórií na trampolíne ako skvelá forma tréningu

V úprave postavy sa veľmi často hovorí o spaľovaní kalórií. Toto spaľovanie kalórií resp. akási energetická potreba pre vykonávanú činnosť je jedným z piliérov redukcie tukových zásob a úpravy postavy. Jednou z možností ako si môžeš zabezpečiť výrazný energetický výdaj je skákanie na trampolíne.

V našom tele prebieha neustále množstvo procesov, na ktoré potrebujeme energiu – dýchanie, látková výmena, krvný obeh, …. To sú premenné, na ktoré naše telo potrebuje  kalórie. Nazývame ich bazálny metabolizmus a z krátkodobého hľadiska nie sú príliš regulovateľné.

Tréning ako činnosť, ktorá stojí naše telo kalórie navyše.

Krátkodobo vieme náš energetický výdaj (potrebu) navýšiť kardio tréningom na trampolíne. Jedná sa o veľmi specifické “cvičenie”. Môžeme tak zábavnou formou, spolu so susedmi alebo s deťmi trénovať a spaľovať kalóriíe, ktoré by inak zostali uložené na našom bruchu alebo zadku. 

POZN. pri skákaní so susedmi prosím zohľadnite hmotnostné možnosti vašej trampolíny =)

Zábavnou a často aj spoločenskou  formou je tak možné intenzívne pracovať na skladbe a tvaroch svojho tela.

Energetická potreba pri skákaní na trampolíne vychádza z hodnoty 70kCal za 15 minút skákania. Znamená to 280kCal za hodinu.

Uvedená hodnota je pravdedpobobne len východiskovou hodnotou, nakoľko reálne hodnoty skákania, aj po zohľadnení individuality, je pri miernom skákaní 2 násobná a  pri skutočnom bláznení sa na trampolíne 3-4 násobná ako je uvedená hodnota.

Možnosti skákania však závisia priamo na našich silových a kondičných schopnostiach. Tie by však mali byť vytvárané pravidelnou činnosťou (cvičením). A na pravidelné cvičenie v tomto prípade potrebujeme skutočne kvalitné a konštrukčne pevné trampolíny. Až po výbere vhodnej trampolíny pre vlastné potreby budeme môcť efektívne trénovať/pracovať na svojich krivkách a tvaroch.

Zdroj: whitepress.sk

Foto: goodfon.com

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu