Doplnky výživy a ich význam pri spaľovaní tuku: Seriál schudnite s POHYBom 6/21

Doplnky výživy na chudnutie a spaľovanie tuku nie sú „všeliek“ ani nezmysel.

Doplnky výživy, suplementy alebo tiež športová výživa je nepopierateľne pomocníkom v stravovaní, úprave športovej formy i podpore zdravia.

Môžu podporiť váš cieľ nárastu svalovej hmoty, sily, kondície alebo chudnutia a spaľovania tuku. Podporiť znamená pomôcť v práci na vašom cieli. Množstvo ľudí si zamieňa doplnky výživy pre športovcov so všeliekom, ktorý po užití splní vaše ciele. A dokonca z pohodlia sedadla pred televízorom.

Následne šíria informácie o ich neúčinnosti a zbytočnej investícií.

Títo ľudia len úplne nepochopili čomu a komu slúžia doplnky výživy.

Takto bohužiaľ doplnky výživy nefungujú. Doplnky výživy nie sú ani len povinné alebo nenahraditeľné. Sú vhodným a pohodlným doplnkom k vášmu tréningu a spôsobu stravovania.

Výrobcovia suplementov u produktov preháňajú (reklama predáva) a často sľuby spojené s ich užívaním znejú až príliš dobre nato aby boli pravdivé. Áno aj toto spôsobuje dezinformácie, ktoré vznikajú.

Niektoré suplementy sľubujú menej ale skutočne prinášajú oveľa viac.

Faktom je, že správny spaľovač tuku alebo diétny proteín vám v malej miere môže pomôcť v boji s tukovými zásobami. Stavať na nich proces chudnutia a spaľovania tuku nie je príliš dobrou základňou.

Kedy vám môžu byť doplnky výživy naozaj prínosné:

  • každý má jedlá, ktoré nerád konzumuje. Suplementy môžu doplniť látky, ktoré tieto jedlá obsahujú v pohodlnejšej forme. Zabránite tým tomu, že vám tieto látky budú chýbať,
  • ak máte plný pracovný harmonogram a nemáte čas si jedlo (napr. po tréningu) pripraviť sú pre vás doplnky výživy (aminokyseliny, proteín alebo gainer) doslova záchranou a najvhodnejšou formou doplnenia potrebných živín,
  • ak sa chcete dostať do súťažnej formy. Existuje niekoľko suplementov, ktoré v kombinácií s tréningom a vhodnou stravou naozaj fungujú dokonale.

Ako základ užívajte multivitamínový a multiminerálny doplnok výživy.

AMA = americká lekárska asociácia odporúča denne užívať multivitamínové a minerálne tablety. Štúdia tejto asociácie potvrdila, že ich užívanie preukázateľne napomáha prevencií chorôb ako je rakovina, ochorenia srdca a osteoporózy.

Dokonca ani ľudia, ktorí jedia 5 porcií ovocia a zeleniny nemôžu docieliť plný príjem niektorých vitamínov.

Nedostatok vitamínov a minerálov znižuje váš športový výkon a tým aj spaľovanie tuku.

Foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu