Prečo by si mal začať behať?! 7 dôvodov, ktoré by ťa nenapadli.

Bežecké nadšenie a jeho fanúšikovia sa denne rozširujú. Beh má podporu doslova vo všetkom.

Existujú ľudia, ktorí radi behajú. Niekoho však beh nebaví … existujú aj ľudia, ktorí chcú začať behať, ale stále nevedia ako sa „donútiť“ k behaniu. Aj ty si určite už niekedy našiel dôvod, prečo práve dnes nemôžeš ísť behať.

Napríklad to, že je vonku na oblohe jeden malý obláčik znamená, že bude pršať a preto nemôžeš ísť behať, však? Tieto dôvody prečo nebehať všetci poznáme a preto nie je nutné sa nimi zaoberať.

Možno ťa budú zaujímať nové dôvody PREČO BEHAŤ?

Nie tie úplne základné dôvody, ktoré poznáš ako sú kondícia, imunita, vytrvalosť, kardiovaskulárne zaťaženie, zlepšenie dýchania a podobne.

Pravidelné behanie má aj tieto „nezvyčajné“ benefity. 

1. Dobrá nálada

Máš celý deň zlú náladu? Alebo jednoducho len nemáš dobrú náladu? Pri behaní na všetko zlé zabudneš. Sústredíš sa sám na seba a na svoj výkon. Po pár minútach behu si ani nespomenieš, čo ti vlastne pokazilo náladu. Vrátiš sa domov s úsmevom na tvári a s pocitom, ktorý znamená, že sa až tak veľa nestalo, aby si musel mať zlú náladu.

2. Prostredie

To že môžeš behať, kde len chceš je jednou z výhod tohto športu. Ak je vhodné počasie na behanie, určite si choď zabehať do prírody, do lesa, do parku, kdekoľvek, kde to dýcha čerstvým vzduchom, prírodou a nezameniteľnou atmosférou, ktorú doma zavretý nezažiješ. Často aj v nevrelých chvíľach života je práve zmena prostredia presne to, čo potrebujeme.

3. Výber hudby

Pri behu si môžeš vypočuť tvoje obľúbené pesničky, ktoré ťa „nakopnú“ a nikto ti nebude a ani nemôže do tvojho výberu hudby zasahovať.

Dovôdy prečo začať behať pohyb.sk

4. Bežecké aplikácie

Po hudbe tu máme aj rôzne aplikácie, ktoré si môžeš stiahnuť do svojho mobilného telefónu. Tieto aplikácie merajú základné informácie ako je čas, dĺžka, počet kalórií a iné. Vďaka týmto aplikáciám sa môžeš po behu pochváliť svojím výkonom zverejnením týchto informácií na sociálnych sieťach aj s mapou, ktorá zachytila tvoju trať behania. Navyše meranie tvojich výkonov ťa môže motivovať k vlastnému zlepšovaniu sa.

5. Medaila za beh

Čo takto si ísť zabehnúť po medailu? Medaila ako motivácia k pravidelným bežeckým tréningom určite nie je na zahodenie. Pozri si na internete, vyber si maratón alebo iný beh, na ktorý sa cítiš. V žiadnom prípade nemysli na to, že maratón nezabehneš.

Práve naopak. Povedz si: teším sa, ako si zabehnem po medailu. Zapoj sa do niektorého maratónu, sú rôzne typy a dĺžky tratí a v rôznych mestách. Pozri napr. Beh Susedov, ktorý je pre tvoje začiatky atmosférou i dĺžkou trate ako stvorený. Koná sa vždy koncom septembra, ešte sa stihneš prihlásiť. Ten pocit, keď dobehneš do cieľa, v ktorom ťa čaká zaslúžená medaila, naozaj stojí za to.

6. Žiadne peniaze

To, že beh je zadarmo si iba pripomeňme. Keďže ťa samotné behanie nič nestojí, môžeš zainvestovať napr. do pekného bežeckého oblečenia. Obchody ponúkajú naozaj bohatý výber kvalitných bežeckých topánok a funkčného oblečenia (ktoré však zadarmo nie je).

Prečo začať behať pohyb.sk

7. Výsledky

Pri behaní spáliš veľa kalórií, spevníš svalstvo a celkovo si zlepšíš kondíciu, čo sa prejaví aj na tvojej postave. K tomu pridaj zdravú stravu a tvoje telo bude sršať pozitívnou energiou.

Na čo ešte čakáš, ak nie je práve vonku koniec sveta, vybehni von a BEHAJ!!!

Po behu dbaj na správny strečing. Zhrnutie výhod štrečingu nájdeš v samostatnom článku.

Button - Začni cvičiť s POHYBom for Men tréningový manuál

Foto: goodfon.su

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu