Prečo posilňovať?

Stále váhate, či je pre vás návšteva „gymu“ tou správnou voľbou?

Mnohí ľudia váhajú nad návštevou posilňovne a hľadajú dôvody prečo „do fitka“ neísť. Ako sa traduje – pohyb je LIEK. O posilňovaní (silovom tréningu) to platí dvojnásobne. Je základom všetkých pohybových športov a každého každodenného pohybu človeka.

Posilňovanie poskytuje nielen zdravie ale aj pohodu telu a najmä mysli. V prvom rade posilňujete ten najdôležitejší sval, ktorý vidieť nie je a tým je vaše srdce. V prípade akýchkoľvek kardiovaskulárnych problémov vám lekár odporučí cvičenie, rôzne medikamenty budú až druhoradé.

 

Pre aktívnych ľudí predstavuje pohyb určitý typ relaxu. Pri ktorom si oddýchnu oveľa lepšie ako pri rôznych aktivitách nepohybového charakteru. Ako nie druhoradé po kardiovaskulárnych problémoch sú časté pohybové či už kĺbové alebo svalové problémy.

 

Atrofia svalov je pre neaktívnych ľudí  veľmi reálnou hrozbou už v pomerne mladom veku. Rovnako oslabenie kĺbového aparátu. V spojení s málo vyváženou alebo nevyváženou stravou spôsobuje veľké pohybové a často bolestivé obmedzenia, ktoré športovci ani aktívny ľudia nepociťujú ani v staršom veku.

 

Ďalším a často najhlavnejším dôvodom je tvarovanie a okrášľovanie tela. Avšak opäť nemožno tvrdiť, že ide o záležitosť druhoradú, pretože ďalšou známou tradíciou je – v zdravom tele, zdraví duch.

„Dôvodov prečo posilňovať poznáme nespočetne. Dôvod prečo neposilňovať – nepoznáme žiaden!“

Zaneprázdnenosť, nechuť, pocit nenaplnenia sú najčastejšie výhovorky tých, ktorým sa nechce. Nikto od vás nikdy žiadať nemôže, aby sa posilňovanie stalo vašim životným údelom a modlou.

 

O svoje zdravie sa staráme až vtedy, keď je ohrozené a často až keď o zdraví už hovoriť nemožno. Možností dnešnej doby je také množstvo, že každý jedinec môže nájsť posilňovaciu aktivitu takého druhu, aby bola pre jeho osobu zvládnuteľná a necítil pri jej vykonávaní odpor. Inak vyjadrené, možno tieto aktivity milovať nebudete, ale dokážete si ich prispôsobiť tak, aby boli pre vás a vaše telo znesiteľné a tým veľmi prínosné.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu