Osobný tréner: Komplexný program zmeny postavy a kondície pre manažérov, podnikateľov a ľudí pracujúcich pod stresom.

Zmena postavy a zlepšenie výkonu na mieru pre tých najvyťaženejších.

Prax osobného trénera by mala mať svoje smerovanie… Komplexný program zmeny postavy sa prvotne sformoval už v roku 2009 a za ten čas nazberal množstvo priaznivcov. Najväčšie prínosy tohto programu žnú najmä manažéri, podnikatelia a ľudia pracujúci pod stresom. Atletická postava bez zbytočných tukových zásob, zlepšenie kondície, zdravia a flexibility vyúsťuje do absolútnej pohody a maximálneho výkonu.

Tvarovanie tela a potreba odstránenia pohybových neduhov je dennou náplňou každého osobného trénera. Môj 3 mesačný  komplexný program zmeny postavy takmer 100%-tnú úspešnosť. Fyzické výsledky trénujúcich nájdeš v referenciách.

Skutočne 100% úspešnosť však mal najmä u podnikateľov, manažérov a ľudí pracujúcich pod stresom. Tí dokázali úpravou režimu nielen zmeniť svoje telo ale tiež užívať ďalšie výhody, ktoré tréning prináša. Tieto výhody sú najmä výrazne zvýšená atraktivita, psychohygiena, relax, odreagovanie, zvýšenie sebadôvery, sily a výkonu. V neposlednom rade skvelý pocit zo seba samého.

Tréning, ktorý formuje nielen telo.

Prvotná potreba pre vyhľadanie osobného trénera je zvyčajne úprava postavy. Mimo zdravotných potrieb je úprava postavy v zmysle budovania či rysovania svalov, redukcia tukových zásob pravdpepodobne najčastejšou pohnútkou, prečo niekto vyhľadá osobného trénera. Pre tento dôvod vyhľadali ľudia aj mňa.

Roky profilovania formovali môj komplexný program, a bol úspešný. Úspešnejší však bol najmä u ľudí, ktorí pracovali pod stresom – podnikatelia a manažéri.

Komplexný program zmeny postavy je ešte úspešnejší u podnikateľov a manažérov.

Prečo je komplexný program zmeny postavy ešte úspešnejší u podnikateľov a manažérov?

Odpovedí môže byť hneď niekoľko. Uvádzam 3 top, ktoré priniesla tréningová prax.

  1. Práca pod stresom si vyžaduje silné osobnosti. Komplexný program zmeny postavy si taktiež vyžaduje silnú osobnosť, ktorá je navyše ochotná intenzívne pracovať na svojom zlepšení aj keď podmienky často nie sú optimálne.
  2. Tréning, tréningový režim ako aj ostatné mimotréningové nastavenie je narušenie komfortu. Podnikatelia a manažéri sú mimo svoj komfort ako doma.
  3. Úprava postavy je zväčša dlhodobou záležitosťou, ktorá sa nevyvíja lineárne. Mnoho ľudí ak nevidí okamžité výsledky, svoju snahu končí. Podnikatelia a manažéri sú schopní vidieť ale najmä cítiť zmeny kondície vo výkone. A to sa stane ich hnacím motorom aj v zmene tela.

Tréningové premenné majú spĺňať potreby jedinca a najmä zohľadňovať jeho možnosti.

Výkon je dôležitejší výzor tela. Podstatnejšie je však, že práve výkon formuje telo. Spravidla prichádza skvelá postava ako následok skvelého výkonu.

Samotné tréningové zlepšenie či už tela alebo výkonu sa deje vplyvom zaťaženia. Zaťaženie je stimulačné nielen pre CNS, imunitný systém, hormonálnu rovnováhu a psychickú odolnosť, ktorá je v práci tak veľmi dôležitá…

V tréningovom procese – komplexnom programe nie je prioritou mať optimálne podmienky ani byť dokonalý. Ide najmä o to vyťažiť maximum z minima.

Komplexný program zmeny postavy je ako život. Zohľadnuje a pracuje so skutočnosťami.

Silové zaťaženie a ním vznikajúci psychologický (ná)tlak je síce z oblasti psychológie

Avšak akcia – reakcia (tretí Newtonov zákon) je oblasť fyziky.

Pričom správne riadené silové zaťaženie vplýva značne na limbický mozog – následne na neokortex čo je absolútna biológia.

Nechcem ťa nudiť rečami z knižiek. Chcem ti len dať informáciu, že správne riadený tréningový proces, resp. zaťaženie nie je len o pocitovom nastavení. Proces je založený na psychológií, fyzike, biológií + niekoľkých ďalších. A myslím, že sa zhodneme, že biológia a fyzika sú absolútne exatné vedy.

Takže ak píšem, že vybuduješ nielen svoj výkon, postavu ale aj svoju osobu vrátane zlepšenia tvojho pracovného výkonu, mám to položené vedou i praxou.

Možno ťa napadlo, že pre dokonalé telo a veci s tým súvisiace musíš procesu zasväťiť celý život. To je pravda. Ale len čiastočná.

Pre budovanie skvele vyzerajúceho tela sú potrebné najmä výkony.

Otázkou je čo chceš presne dosiahnuť. Čo je tvoja dokonalosť? Potrebuješ byť vôbec dokonalý? Ak si profík tak sa isto väčšinovo orientuješ na cieľ. Takže prečo meniť to čo funguje? Daj si konkrétny cieľ. 

Podľa toho si určíš svoje maximum a možnosti. Ak ho nebudeš vedieť určiť sám, som tu od toho aby som ti pomohol (osobný tréner).

Možnosti sú neobmedzené, ale nie všetky sú individuálne vyhovujúce. A ako už asi vieš, za optimálnych podmienok sú učinné (pomerne) všetky postupy.

Pre podnikateľov a manažérov sú efektívne najmä tie postupy, ktoré prinášajú výsledky na tele aj v tele aj pri minimálnej “investícií”.

Účinnosť programu je kombináciou silového a dynamického zaťaženia s prihliadnutím na možnosti trénujúceho. Toto je základ celého 3 mesačného programu zmeny postavy s osobným trénerom.

Výsledkom je svalnatá postava bez tuku, nadpriemerný silový a kondičný výkon ale najmä skvelý pocit zo seba samého. Absolútna psychická odolnosť a uvoľnenie sú už len hodnotným bonusom navyše.

Čo povedali o komplexnom programe zmeny postavy s osobným trénerom tí, ktorí majú vlastnú skúsenosť?

Tréningy boli pekelné a fantastické zároveň. Ich nastavenie bolo vždy také aké som si mohol užiť. S výsledkami programu som maximálne spokojný.

Peter (41), TOP manažér

Komplexný program absolvujem už roky. Poskytuje mi nielen nevyhnutnú pohybovú aktivitu, ktorú skutočne potrebujem. Dáva mi najmä psychologický filter, ktorý roky predtým nebol uvoľnený a vyústil do zdravotných problémov. Odkedy trénujem s Ľubošom, vyzerám lepšie, môj zdravotný stav je optimálny a cítim sa skvele.

Patrik (44), podnikateľ

Môj fyzický a kondičný stav pred programom bol veľmi mizerný. Už po 6 mesiacoch som sa dostal na silové výkony, o ktorých som nikdy ani nesníval. Ľudia v mojom veku už o nich nesnívajú už vôbec. Čo je však skutočným pozitívnom, je, že sa cítim nielen silný. Cítim sa šťastný.

Ján (52), TOP manažér

Už po prvom programe (áno neviem prestať) som sa cítila fantasticky a moja postava sa zmenila na nepoznanie. Čo je pre mňa najhodnotnejšie, je že sa opäť páčim sama sebe. Tréningom som “nakazila” aj manžela. Tréning s Ľubošom ma o energiu neoberá, práve naopak, energiu mi dodáva.”

Iveta (46), podnikateľka

Mám 70 rokov. Ale cítim sa na 25. Každý tréning pod vedením Ľuboša mám stále viac rád. Zlepšil som svoju postavu, zdravotný stav aj svoju pracovnú pohodu. Takúto profesionalitu odporúčam každému.

Jozef (70), podnikateľ

Ak chceš vedieť viac informácií o komplexnom programe zmeny postavy, rád odpoviem na tvoje otázky. Navyše s projektom MobilnéFitko vieme celú zmenu zrealizovať kdekoľvek ti bude vyhovovať. V prípade otázok mi napíš na lubos(zavináč)pohyb.sk.

foto:goodfon.com

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner
AHOJ. Srdečne ťa vítam na mojej stránke. Som profesionálny osobný tréner, otec dvoch detí, dvoch tréningových kníh a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať, že skvelé telo môže mať každý. A to s radosťou, dobrým pocitom zo seba samého a zábavne. Rád ťa prevediem procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Preto dosiahneš výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície efektívne a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu