Osobný tréner: Čo je jeho úlohou?

O tom ,čo je úloha osobného trénera má veľa ľudí mylnú predstavu.

 

Napriek tomu, že úloha osobného trénera nemusí byť úplne jednotná ak si pripustíte nasledovné riadky som si istý, že obe strany, tréneri aj trénujúci budú oveľa spokojnejší. Výsledky oboch strán budú lepšie.

Služby osobného trénera sú dnes veľmi vyhľadávané. Aj z tohto dôvodu je trénerov stále viac. Iné oblasti však nijako nezaostávajú. Smutné je, že s kvantitou v tomto zmysle neprichádza kvalita ponúkaných služieb.

Týmto článkom nechcem nijako zhadzovať prácu iných osobných trénerov ani nič podobné. To vôbec nie. Práve naopak veľmi si vážim svojich „spolubojovníkov“. A vždy uznávam aj názory, ktoré nemusia byť totožné s tými mojimi. Viete ako to je. Každý z nás niečo robí. Prácu, ktorej sa venujete pravdepodobne vykonávate nejakým spôsobom. Ale niekto iný, kto robí rovnakú prácu ako vy, ju môže robiť úplne inak a porovnateľne dobre alebo možno lepšie. Ak je výsledok práce dobrý či lepšie – je to v poriadku.

Úloha trénera je najmä trénovať.

Možno si poviete „veď to je samozrejmé“.

ALE

tréner by mal byť expert, ktorý vám odovzdáva také know how, ktoré smeruje vášmu cieľu. To znamená trénovať na základe vedomostí a skúseností.

A,

trénujúci by mal odovzdané informácie prijať a riadiť sa podľa nich. Či už v tréningu alebo mimo neho.

Sú to dve strany jednej mince. Ak budete mať toho najlepšieho a najúžasnejšieho trénera a neprijmete od neho informácie a nebudete sa nimi riadiť, aj tento naj naj naj tréner vám bude úplne zbytočný.

osobny trener jeho hlavnou ulohou je trenovat pohyb.sk

Niekedy to môže znamenať, že si budete musieť „kusnúť“ do jazyka alebo zaťať zuby a cvičiť ešte viac. Toto by malo byť samozrejmé, ale nie je…

Veľa cvičiacich si myslí, že tréner im odovzdá akýsi zázrak, akúsi formulku iba 10 minút denne a za pár dní bude postavička ako lusk alebo toto je presne to čo máš robiť a bude to super. Asi vás sklamem… je to dlhodobá systematická práca trénera i trénujúceho. Pričom podmienkou je seriózny prístup oboch.

Mnohokrát sú potrebné mesiace až roky naozaj veľkej snahy (trénera i cvičenca), aby boli výsledky očividné. Takéto obdobie sprevádzajú litre potu, mnoho odriekania a pevného často nekomfortného režimu. Je to ďalší fakt, ktorý by mali poznať obe strany inak môže vzniknúť chaos a nedorozumenia.

Možno sa to na prvý pohľad číta hrozivo no každý kto skončil moje niekoľko mesačné programy, alebo obdobné programy s iným trénerom alebo sa rozhodol takéto mesiace absolvovať sám… odpovedal na moju otázku „Stálo ti to zato?“ bez najmenšieho váhania „Určite áno!“

Preto nečakajte na zázraky, neprídu. Vyhľadajte skúseného trénera a spolu tie zázraky vytvorte.

Ak si myslíš o tejto téme niečo iné, kľudne nám nechaj pod článkom tvoj komentár resp. názor. Budeme len radi a odpíšeme ti čo najskôr.

Foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner
AHOJ. Srdečne ťa vítam na mojej stránke. Som profesionálny osobný tréner, otec dvoch detí, dvoch tréningových kníh a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať, že skvelé telo môže mať každý. A to s radosťou, dobrým pocitom zo seba samého a zábavne. Rád ťa prevediem procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Preto dosiahneš výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície efektívne a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu