Osobný tréner: Čo je jeho úlohou?

O tom, čo je úloha osobného trénera má veľa ľudí mylnú predstavu.

Napriek tomu, že úloha osobného trénera nemusí byť úplne jednotná ak si pripustíme nasledovné riadky som si istý, že obe strany, tréneri aj trénujúci budú oveľa spokojnejší. Výsledky oboch strán budú lepšie.

Služby osobného trénera sú dnes veľmi vyhľadávané. Aj z tohto dôvodu je trénerov stále viac. Iné oblasti však nijako nezaostávajú. Smutné je, že s kvantitou v tomto zmysle neprichádza kvalita ponúkaných služieb.

Týmto článkom nechcem nijako zhadzovať prácu iných osobných trénerov ani nič podobné. To vôbec nie. Práve naopak veľmi si vážim svojich „spolubojovníkov“. A vždy uznávam aj názory, ktoré nemusia byť totožné s tými mojimi. Vieš ako to je.

Každý z nás niečo robí. Prácu, ktorej sa venuješ pravdepodobne vykonávaš nejakým spôsobom. Ale niekto iný, kto robí rovnakú prácu ako ty, ju môže robiť úplne inak a porovnateľne dobre alebo možno lepšie. Ak je výsledok práce dobrý či ešte lepší – je to v poriadku.

Úloha trénera je najmä trénovať.

Možno si povieš „veď to je samozrejmé“.

ALE

tréner by mal byť expert, ktorý ti odovzdáva také know how, ktoré smeruje tvojmu cieľu. To znamená trénovať na základe vedomostí a skúseností.

A,

trénujúci by mal odovzdané informácie prijať a riadiť sa podľa nich. Či už v tréningu alebo mimo neho.

Sú to dve strany jednej mince. Ak budeš mať toho najlepšieho a najúžasnejšieho trénera a neprijmeš od neho informácie a nebudeš sa nimi riadiť, aj tento naj naj naj tréner ti bude úplne zbytočný.

osobny trener jeho hlavnou ulohou je trenovat pohyb.sk

Niekedy to môže znamenať, že si budeš musieť „kusnúť“ do jazyka alebo zaťať zuby a cvičiť ešte viac. Toto by malo byť samozrejmé, ale nie je…

Veľa cvičiacich si myslí, že tréner im odovzdá akýsi zázrak, akúsi formulku iba ť minút 3x do týždňa a za pár dní bude postavička ako lusk alebo toto je presne to čo máš robiť a bude to super. Asi ťa sklamem… je to dlhodobá systematická práca trénera i trénujúceho. Pričom podmienkou je seriózny prístup oboch.

Podmienka obojstranne vyhovujúcej spolupráce je seriózny prístup oboch strán.

Mnohokrát sú potrebné mesiace až roky naozaj veľkej snahy (trénera i cvičenca), aby boli výsledky očividné. Takéto obdobie sprevádzajú litre potu, mnoho odriekania a pevného často nekomfortného režimu. Je to ďalší fakt, ktorý by mali poznať obe strany inak môže vzniknúť chaos a nedorozumenia.

Možno sa to na prvý pohľad číta hrozivo no každý kto skončil môj 3 mesačný komplexný program zmeny postavy s osobným  trénerom (presnejšie info nájdeš tu Antistárnuci a FIT program) alebo obdobné programy s iným trénerom alebo sa rozhodol takéto mesiace absolvovať sám… odpovedal na moju otázku “Stálo ti to zato?” bez najmenšieho váhania “Určite áno!”

Bez tréningu a skutočnej snahy zmena postavy “nepríde”.

Preto nečakaj na zázraky, neprídu. Vyhľadaj skúseného trénera a spolu tie zázraky vytvorte.

Ak si nebudeš vedieť so zmenou svojej postavy rady, rád ti pomôžem. Neváhaj ma kontaktovať.

Páčil sa ti tento článok? Zdieľaj ho s priateľmi na Facebooku.

Foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu