Obezita ako celosvetový problém s jednoduchým riešením = tréning.

Nadváha a obezita sužuje celý svet, jej riešenie môže byť len banalitou ako je zaradiť pravidelný tréning do rutiny každého dňa.

Obezita je problém, ktorý každý z nás vníma inak. Niekto sa na obezitu zameriava ako na estetický problém. Ale pravdou je, že obezita nie je len pár kíl navyše, vďaka ktorým máš problém zaviazať si šnúrky na topánkach.

Prináša so sebou množstvo zdravotných problémov a komplikácií, ktoré si možno ani neuvedomuješ. Sú tu však, napriek tomu či si ich vplyv a dopad uvedomíš alebo nie.

Pravdou je, že so sedavým spôsobom života sa obezita začala vo svete oveľa viac rozmáhať.

Živnú pôdu obezite poskytol aj veľmi rýchly (stresujúci) a sedavý spôsob života.

Stravovanie zabezpečuje zväčša stánok s rýchlym občerstvením alebo firemná jedáleň. Práve tu veľmi často siahneš po vyprážaných a mastných jedlách oveľa častejšie ako po zeleninovom šaláte s kuracím mäsom, ktorý predstavuje cenný zdroj kalórií, vitamínov a minerálov. Ale na to veľmi často nemyslíš. Oveľa radšej sa zameriavaš na veci, ktoré máš rád.

Obezita je civilizačná choroba, ktorú väčšina sveta výrazne vníma najmä u mladšej generácie.

Táto generácia ešte nemá k zdravému stravovaniu a pohybu vybudovaný žiadny vzťah a oveľa radšej sa stravuje v reštauráciách s rýchlym občerstvením ako zdravo a vyvážene. To začína byť vážnym problémom.

Obezita ako celosvetový problém, riešením je silový tréning pohyb.sk

Obezita sa však nevyhýba ani nám dospelých – podľa najnovších dát postihuje nadváha až u 73% mužov a 57% žien, ale obezitou už ženy trpia častejšie.

Mnohí ju vnímajú len ako problém, ktorý postihuje pohybový aparát. Ale nadváha a celkovo obezita ovplyvňuje viac ako len ľahkosť s akou sa hýbeš. Má vplyv na činnosť a správne fungovanie všetkých orgánov v tvojom tele – srdca, obehového systému, obličiek, pľúc a dokonca aj mozgu. Napriek tomu, že tieto fakty sú voľne dostupné a veľmi často sa o nich hovorí na verejnosti, len veľmi málo ľudí im venuje pozornosť.

Ak si sa aj ty rozhodol so svojou váhou bojovať a tvoje kroky viedli do lekárne, pravdepodobne budeš sklamaný. Žiadna tabletka na zníženie hmotnosti neexistuje. Ale dobrou správou je, že žiadne lieky nebudeš musieť brať.

Najlepším liekom je zdravá strava a pravidelný pohyb. Pravidelný pohyb a cvičenie zaberajú na zníženie hmotnosti a spaľovanie tukových zásob najlepšie – navyše majú nesporný rad výhod, ktorú by ti žiadne lieky neposkytli.

Cvičenie posilňuje srdce aj cievy a navyše je zodpovedné za tvorbu hormónu šťastia, vďaka čomu budú tvoje vlasy žiarivejšie, pleť pevnejšia i krajšia a tvoja nálada niekoľkonásobne lepšia. Cvičenie je to, čo vyrieši tvoje problémy a pomôže ti v boji s obezitou a v ceste za krajšou postavou.

Je len na tebe, či sa rozhodneš ignorovať problémy, ktoré so sebou vysoká váha prináša alebo sa rozhodneš kráčať cestou za pevnejším zdravím a dňami, kedy ti aj šnúrky na topánkach už nebudú spôsobovať problémy.

Ak sa ti nedarí chudnúť, ponúkame ti služby profesionálneho osobného trénera so zameraním presne na tvoje problémy a požiadavky.

V úplných začiatkoch sa môžeš riadiť aj svojpomocne presným návodom na úpravu tvojej postavy – tréningový manuál Začni cvičiť s POHYBom for Men.

Button - Začni cvičiť s POHYBom for Men tréningový manuál

Foto: flickr.com

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu