Nastavenie stravovacieho plánu na chudnutie alebo priberanie pre mužov aj ženy

Stravovacie plány a konkrétne VZORY podľa, ktorých už trénujúci dosiahli svoje ciele.

Stravovanie a jeho vhodná skladba je súčasťou tvojej zdravej životosprávy. Nemusí to znamenať, že už nikdy si nedáš niečo mastné, vysmážané alebo “nezdravé”. Znamená to, že by malo byť tvojou snahou výrazne filtrovať to čo a koľko budeš jesť.

Ak je tvojim cieľom chudnúť/redukovať tukové zásoby alebo naberať/budovať svalovú hmotu najvýraznejšou premennou, s ktorou budeš pracovať je kalorický príjem.

Cieľ chudnúť znamená kalorický deficit.

Cieľ priberať znamená kalorický prebytok.

Viac informácií o tejto téme nájdeš v samostatnom článku.

V rámci nastavenia kalorického príjmu/výdaja platia určité pravidlá. Resp. stručne nazvané normovanie, z ktorého by tvoje stravovanie malo vychádzať. 

Jedná sa nielen o samotný počet kalórií, ktoré potrebuješ pre dosiahnutie svojho cieľa. Zohľadňuješ tiež zloženie stravy, obsiahlosť jedál, (ne)váženie jedla a podobne.

Viac konkrétnych informácií nájdeš taktiež v samostatnom článku.

Nastavenie správneho stravovacieho plánu zvládneš aj sám/a.

Konkrétny (individuálny) stravovací plán, ktorý by zohľadňoval tvoje potreby je ako predpokladáš potrebné nastaviť presne podľa tvojich možností a požiadaviek.

Ako inšpiráciu ti však ponúkam vzor jedálnička aj s konkrétnymi parametrami. Tieto plány som nastavil trénujúcim v mojom 3 mesačnom komplexnom programe.

Uvedené sú konkrétne stavovacie plány. Pri vzoroch plánov uvádzam aj štartovaciu/cieľovú pozíciu. Taktiež možnosti a požiadavky, ktoré boli individuálne nastavené.

Veľkosť uvedených porcií si vieš percentuálne prispôsobiť aj pre svoje potreby. Verím, že ako vzor budú pre teba dostačujúce.

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner
AHOJ. Srdečne ťa vítam na mojej stránke. Som profesionálny osobný tréner, otec dvoch detí, dvoch tréningových kníh a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať, že skvelé telo môže mať každý. A to s radosťou, dobrým pocitom zo seba samého a zábavne. Rád ťa prevediem procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Preto dosiahneš výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície efektívne a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu