Najúčinnejší doplnok výživy

Základom je proteín a BCAA aminokyseliny

Denne preberaná, nevyčerpateľná téma aký doplnok výživy je ten najdôležitejší a najúčinnejší.Každý športovec (rekreačný, aktívny, vrcholový) by určite nemal opomenúť pri zlepšovaní svojich športových výkonov a neustálom posúvaní svojich osobných hraníc a limitov užívanie minimálne – kvalitného proteínu, gaineru komplexných aj esenciálnych (BCAA) aminokyselín– to je základ základov!

 

Ako som už uviedol v článku “Hard kulturistický tréning- v čom je iný ako ostatné“, každý sme výnimočný, iný a každý inklinujeme k inému športovému odvetviu. Presne to platí aj na dopad účinkov doplnkov výživy. Žiadny športovec či už vytrvalostný alebo silový by nemal zabudnúť na to, že kvalitná suplementácia je v tejto dobe neustáleho posúvania hraníc neodmysliteľnou súčasťou vášho úspechu a ďalšieho napredovania.

Ako príklad: postavy kulturistov zo 70-tych,  80-tych rokov minulého storočia a tých dnešných.

Napredovanie svalového rozvoja a separácie svalových partií pri porovnaní je neprehliadnuteľné za posledné obdobie priam gigantické. Za tento obrovský krok dopredu kulturisti vďačia  okrem inovácií v tréningu taktiež suplementácií, ktorá sa v priebehu rokov dostala na úplne inú úroveň než na akej bola v nie tak dávnej minulosti. V súčasnosti nám trh výrobcov doplnkov výživy ponúka množstvo doplnkov najvyššej kvality za adekvátne ceny, ktoré spĺňajú prísne normy Európskeho trhu.

 

Objektívne asi najlepšou voľbou pre športovca je si zaobstarať viaczložkový proteín resp. aspoň proteín, ktorý zabezpečí dostatok energie a glykogénu vo svaloch i pečeni pred športovým výkonom, taktiež zregeneruje a nasýti poškodené svaly po  výkone.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu