Najlepšie aplikácie na tréning a tréningovú motiváciu.

Využitie smartfónov v tréningu nie je nič nové, uvádzam ti prehľad tých najlepších aplikácií, ktoré zlepšia tvoj výkon.

Niekedy nestačí iba čas a návod na to ako cvičiť. Potrebuješ vidieť a chápať svoje ciele. Dobrá aplikácia ťa môže nielen motivovať, merať tvoj výkon, upozorňovať na kalórie ale dokonca vie pre teba zostaviť hudobný workout  playlist. Nahradí ti osobného trénera, ktorý ťa nebude nič stáť.

Vďaka mobilným pomocníkom nebudeš musieť ani opustiť pohodlie svojho domu a  budeš mať funkčný tréningový plán hneď po ruke.

Aplikácia: Charity Miles

Operačný systém: iOS/ Android (verzia 4.0 a vyššie)
Nevyžaduje pripojenie k internetu
Jazyk:
Angličtina
Tvoje úspechy môžu zmeniť svet na lepšie miesto. Neveríš? Táto charitatívna aplikácia si získala obrovskú popularitu pretože spája príjemné s užitočným. Po rýchlej registrácii máš možnosť si vybrať ktorý charitatívny program chceš podporiť. Následne si appka vypýta povolenie k tvojej lokácii.
Od momentu čo potvrdíš „Start workout“ aplikácia počíta tvoj čas strávený cvičením a vzdialenosť akú prejdeš. Ak si na bicykli zarobíš „svojej“ charite 10 centov za míľu. Ak bežíš tak je to 25 centov za míľu. Z drobákov sa časom môžu stať skutočné peniaze ktoré pomôžu ľuďom v núdzi.

Aplikácia: 30-dňová fitness výzva / 30 days fitness challenge

Operačný systém: Android (verzia 4.0 a vyššie )
Vyžaduje pripojenie k internetu
Jazyk:
Slovenčina
Appka, ktorú si užívatelia chvália najmä pre jej efektívnosť. Je preložená do slovenčiny a má prehľadné menu v ktorom sa nestratí nikto. Po nainštalovaní máš možnosť si vybrať či chceš trénovať na celé telo alebo iba na konkrétnu oblasť. Podľa svojej zdatnosti si zvolíš náročnosť cvičebného plánu. Aplikácia má kalendár, v ktorom si označuješ splnené denné ciele. Takto budeš mať svoj výkon počas celého mesiaca neustále pod palcom.

Aplikácia: Jefit

Operačný systém: iOS/ Android (verzia 4.0.3)
Nevyžaduje pripojenie k internetu
Jazyk:
Angličtina

Jefit pôsobí na pohľad komplikovane, no k tvojmu tréningu bude pristupovať poctivo. Po registrácii si vypýta podrobné údaje o tvojich telesných parametroch. Tak bude mať pod dohľadom tvoj progres a úbytok hmotnosti. Zo všetkých aplikácií má najväčšiu databázu cvikov, ktorú jeho užívatelia pravidelne aktualizujú. Vďaka tomu uspokojí požiadavky začiatočníka aj pokročilého. Z výberu cvikov si ľahko vyskladáš svoju vlastnú rutinu. Môžeš taktiež nahrať a vytvoriť vlastné cviky a prispieť tak do fitness komunity.

Aplikácia: 7 minút

Operačný systém: iOS / Android (požiadavky sa líšia sa od zariadenia)
Nevyžaduje pripojenie k internetu
Jazyk:
Slovenčina

Najlepší spôsob ako zaradiť pravidelný workout do života je si stanoviť splniteľný cieľ. 7 minút je appka, ktorá ti pomôže si navyknúť na každodenné cvičenie. Je jednoduchá, účinná a počíta s nedostatkom tvojho času. Obsahuje cviky ktoré môže človek robiť v pohodlí domova. Nebudeš potrebovať ani žiadnu výbavu, ide totiž o cviky s váhou vlastného tela. Vyber si či chceš cviky na brucho, zadok, večerný strečing alebo pôjdeš rovno do 30 dňovej výzvy na celé telo. Sedem minút sa nezdá veľa, no pre začiatočníka je to ideálny štart. Keď budeš mať pocit že jeden set cvičení je pre teba málo, môžeš ho vždy zduplikovať.

Aplikácia: Denný tréning/ Daily workout apps

Operačný systém: iOS / Android (požiadavky sa líšia sa od zariadenia)
Nevyžaduje pripojenie k internetu
Jazyk:
Slovenčina
Aplikácia ktorá je veľmi jednoduchá na ovládanie. Nie je nutná žiadna registrácia ani pripojenie na internet. Na rozdiel od ostatných appiek nemusíš nič nastavovať a lúštiť. Stačí si vybrať zo šiestich cvičebným programov, spustiť časomieru a opakovať cviky v krátkych videách.

Aplikácia: Fit radio workout

Operačný systém: iOS / Android (verzia 4.1 a vyššie )
Vyžaduje pripojenie k internetu
Jazyk:
Angličtina

Počúvať pri cvičení tú istú hudbu dookola je nuda. To čo by ťa malo hnať k lepšiemu výkonu ťa môže napokon zbytočne rozptýliť. Fit radio je návyková, moderná aplikácia s oku lahodiacim dizajnom, ktorá sa postará o tvoj hudobný pohon. Táto parádna appka zastáva funkciu osobného trénera aj dídžeja. Ponúka aj možnosť si vybrať hudbu podľa typu cviku, ktorý vykonávaš. Okrem pestrého hudobného výberu má v sebe aj stopky aby si pri cvičení nestratil pojem o čase.

Ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho s priateľmi na sociálnych sieťach.

Foto: goodfon.su

Zdroj: androidaplikace.cz, svetaplikaci.tyden.cz, najappky.webnoviny.sk, mojandroid.sk, koule.cz

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu