Môj pokus – Kocky na bruchu za pár minút?

Kocky na bruchu za pár minút? Ako to robia celebrity? Jednoducho!

Viete o tom, že ak nemáte na tele veľa nadbytočného tuku máte perfektne vysekané brušné svaly? Myslíte si, že nikdy nebudete vlastniť vyrysované brušné svaly? Hoci ste zhodili pár kilogramov tuku ale vaše brucho je „iba“ rovné a žiadne kocky tam nevidíte.

Podnetom tohto článku je prílišná sebakritika ľudí, veľmi často spôsobená neznalosťou. Pravidelne trénujete a stále nevidíte také perfektné, vysekané brušné svaly ako má ten alebo tá na titulnej stránke časopisu?

S prílišnou nadváhou alebo obezitou svoje svaly na bruchu ani tele nikdy neuvidíte, pokiaľ prebytočné tukové zásoby nezhodíte.

Mohlo by Vás zaujímať – Pribrať na váhe neznamená byť tučný ani byť obézny

Už nejakú dobu cvičíte a vaše svaly aspoň sem-tam vidieť, a vaše brucho je „len“ rovné? Prezradím vám výborný spôsob ako si dvihnúť sebavedomie a napr. nechať si urobiť fotky s vyrysovanými brušnými svalmi.

Veľmi častou chybou je, že brucho počas svojho bežného denného režimu uvoľňujete, priam vypučujete. Od vypučeného brucha je len malý kúsok ku spadnutým (zveseným) pleciam a spadnutej (zvesenej) hlave.

Aj keď budete mať akúkoľvek perfektnú svalnatú postavu s tým najsvalnatejším a najvyrysovanejším bruchom a zaujmete vyššie opísaný postoj – vaše svaly a postava  nikdy nevyniknú.

Napriek tomu, že ste majitelia dobrej postavy. Bude vaša postava vyzerať priemerne alebo podpriemerne a vaše svaly nevyniknú.

Pravdepodobne budete vyzerať takto: Foto číslo 1

profesionalny osobny trener ako sa stat nema pohyb.sk

Foto číslo 1: Osobný tréner “vypučené brucho” nesprávny postoj

Držte vaše telo vzpriamené. Tým mám na mysli nevypučené brucho, nezvesené ramená a budete vyzerať lepšie. Môžete aj s možno nie úplne ideálnymi mierami pôsobiť štíhlejšie a svalnatejšie.

Ak sa nato pozriete z logického hľadiska je to jasné.  Aj ak budete mať štíhle svalnaté brucho a budete ho mať stále vypučené nikdy jeho štíhlosť a svaly nikto neuvidí.

Ale aj ak možno nie ste najštíhlejší a brucho stiahnete, bude vyzerať oveľa, oveľa lepšie. Celkovo budete vyzerať svalnatejšie. Navyše ak sa naučíte vaše brušné svaly stiahnuť a používať ich aj priebežne počas dňa spravíte veľkú službu zdraviu svojich nôh a chrbtici. Nemyslite si, že teraz od vás žiadam aby ste chodili s vtiahnutým bruchom bez kyslíka celý deň, to vôbec nie.

Mohlo by Vás zaujímať – Začnite cvičiť a to ostatné príde samé…

Mám na mysli iba vzpriamený postoj a pohyb s rovným bruchom.

Napríklad to môže vyzerať takto: Foto číslo 2

profesionalny osobny trener ako spravne drzat telo pohyb.sk

Foto číslo 2: Osobný tréner správny postoj a držanie tela

Ak chodíte a vykonávate činnosti  vzpriamene je už len krôčik k tomu, aby ste svoje brušné svaly naozaj videli (aj ostatný samozrejme). Ak nemáte prílišné zásoby tuku a brušné svaly cítite aj rukou pri dotyku vyskúšajte nasledovnú „hru“.

  • Užite arginín alebo predtréningový stimulant (ja som užil obe – bohatý výber nájdete v našom eshope alebo kamennom obchode), podporíte tým napumpovanie svalov.
  • Urobte pár kľukov, drepov a skracovačiek, prípadne si trošku zacvičte s činkami, opäť podporíte napumpovanie svalov.
  • Nakrémujte sa mastným krémom alebo olejom, optimálna je súťažná farba ale na domáce podmienky je krém dostačujúci, mastná pokožka je lesklejšia a lepšie zdôrazňuje krivky.
  • Ak ste sa nezapotili postriekajte sa rozprašovačom, opäť lepšie pre zdôraznenie kriviek.
  • Pózujte a hrajte sa so svetlami.

Poznáte ľudí, ktorých ste videli na fotkách a vyzerali fakt dobre? Tak dobre, že pri skutočnom pohľade na nich ste nechápali ako je to možné?(typický príklad je FB)

Možno využili či už vedome alebo nevedome niektoré informácie z tejto „hry“.

Mohlo by vás zaujímať – Osobný tréner:4x ako si vybrať a prečo jednému platíte 5EUR a iný pýta 50

Ak bude váš postup správny môžete vyzerať takto alebo veľmi podobne: Foto číslo3

profesionalny osobny trener kocky na bruchu pohyb.sk

Foto číslo 3: Osobný tréner Hra svetiel

Pokiaľ pôjdete na súťaže vo fitness alebo kulturistike alebo iné súťaže alebo navštívite fitnescentrá je možné, že zhodou náhod na niekoho takto „vysekaného“ natrafíte.

Bežne na dovolenke alebo na kúpalisku mimo súťažného alebo tréningového času na nikoho takéhoto nenatrafíte. Pretože to nie je skutočnosť. Teda nie úplná.

Aj to najlepšie a najviac vymakané telo je v kľudovom (bez tejto hry) stave podobné viac druhej foto v poradí ako tretej.

Nesľubujem vám, že budete vyzerať presne ako ten alebo tá na tej titulnej stránke časopisu. Pohrajte sa doma pred zrkadlom zo svetlami, zohľadnite ostatné informácie z tohto článku a uvidíte, že to brucho z toho časopisu vám nie je až tak úplne vzdialené ako ste si doteraz mysleli.

Pre spresnenie a kompletnosť informácií ,časový rozsah fotografií v tomto článku je niekoľko minút.

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu