6 tajomstiev úspechu Arnolda Schwarzeneggera

Arnoldove legendárne rečnenie

Arnold Schwarzenegger – jeden z veľmi úspešných ľudí (šport, politika, herectvo,…), ktorý to vytiahli z nuly až do maxima, hovorí o svojich pravidlách na úspech:

Verte v seba

Musíte sa naozaj zamyslieť a opýtať sa sami seba „kým chceš byť?“. Nie čím, ale kým! Nehovorím o tom, čo chcú vaši rodičia, alebo učitelia, ale čo chcete vy! Musíte zistiť čo vás robí šťastným bez ohľadu na to, ako šialené sa to môže zdať.

Porušujte pravidlá

Pravidlá nás v živote neustále zväzujú. Nehovorím, aby ste porušovali zákony, ja hovorím porušujte pravidlá! Nemôžete ísť so stádom, tak nič nedokážete. Nesmiete sa chovať prehnane slušne a musíte porušovať dané pravidlá. Musíte kreatívne myslieť. Aký ma teda život zmysel, keď sa chcete vyhýbať pravidlám a chcete byť ako ostatní. Jediná cesta, ktorou som kedy niečo dosiahol, bola porušením niektorých pravidiel.

Nebojte sa zlyhania

U všetkého, čo som sa kedy pokúsil, som bol ochotný zlyhať. Nemôžete vždy vyhrať, ale nebojte sa rozhodnutí. Nemôžete sa nechať paralyzovať strachom z neúspechu. Stále posúvate svoje limity, pretože v seba veríte. Viete, že vaša cesta je správna a úspech sa dostaví.

Ignorujte tých, ktorí o vás pochybujú

Keď často počúvate „nedokážeš to, to sa nikomu nepodarilo, tak ani tebe sa to nepodarí“. Ignorujte týchto pochybovačov. Milujem, keď nikto povie, že sa to ešte nikomu nepodarilo, pretože keď to ja dokážem, znamená to, že som prvý, komu sa to podarilo. Takže nevenujte pozornosť ľuďom, ktorí hovoria, že to, o čo sa snažíte je nemožné. Slovo „nemožné“ pre mňa neexistuje! Počúvam len seba a ja si hovorím „dokážem to“!

Dajte do toho úplne všetko

Vydajte zo seba to najlepšie. Bez bolesti nič nedosiahnete. Medzitým čo sa poflakujete, niekto drie a víťazí. To si zapamätajte. Žiadne z mojich pravidiel úspechu nebudú fungovať, keď do toho nedáte všetko.

Dajte niečo naspäť

Akúkoľvek cestu si v živote zvolíte, vždy si musíte nájsť čas, aby ste mohli niečo vrátiť späť. Vráťte niečo svojej komunite, dajte niečo späť svojmu štátu alebo zemi. Niečo vám poviem, podať ruku a pomôcť ľuďom vás uspokojí viac, než čokoľvek iné čo ste dosiahli.

Arnold Schwarzenegger

Odporúčané produkty z nášho e-shopu