Každého baví niečo iné alebo ako začať športovať…

Začať športovať je veľmi jednoduché, nájdi šport, ktorý ťa bude baviť.

Stále rozmýšľaš, že začneš cvičiť? Chýba ti dôvod, prečo začať cvičiť? Prečítaj si rady nižšie v článku a určite nájdeš motiváciu, resp. vhodný spôsob cvičenia. Presne taký, ktorý hľadáš. Držíme palce.

Už dávno sú preč časy, keď sa športy delili na ženské a mužské. Predsudky treba hodiť za hlavu a venovať sa tomu, čo nás baví. Ženy hrajú futbal a hokej. Muži tancujú a venujú viac času v kuchyni prípravou zdravých jedál.

Vždy je z čoho vyberať preto nerob nič nasilu.

Venuj sa športu, k akému máš vzťah. Takému, pri ktorom sa dobre cítiš a tešíš sa na každú jednu hodinu strávenú touto aktivitou.

Najprv sa zamysli, prečo chceš začať cvičiť alebo športovať.

Skús si odpovedať na nasledujúce otázky.

  • Aký máš cieľ?
  • Chceš prekonať sám seba?
  • Chceš sa vo svojom živote posunúť ďalej?
  • Chceš schudnúť nejaké to “kilečko” alebo spevniť telo?
  • Chceš zlepšiť kondičku?
  • Alebo len tak športovať pre zábavu a pre dobrý pocit?

Máš málo času?

Dôležité je určiť si, koľko času si dokážeš vyčleniť na šport popri práci a bežných starostiach o rodinu a domácnosť. Samozrejme, každý má svoje priority – rodina, deti, kariéra, … Ale každý potrebuje čas pre seba. Aj ty si určite dokážeš nájsť dve – tri hodinky do týždňa na cvičenie = na seba.

A žiadne výčitky. Každý si čas na seba zaslúži. Ak máš naozaj problém nájsť si čas na cvičenie, cestovať do fitka atď, skús cvičiť doma s vlastnou váhou.

Problém s motiváciou?

Chýba ti motivácia? Prihlás sa na maratón, stačí aj na 5 kilometrový beh. Navštív naše krásne slovenské Tatry a vyber si cieľ, kam sa chceš „vyšplhať“. Kúp si mesačnú permanentku, napr. do fitka, alebo na zumbu.

Ako začať cvičiť alebo každého z nás baví niečo iné. Pohyb.sk

Nechceš cvičiť sám?

Zavolaj aj kamaráta. Vo dvojici môže byť cvičenie zábavnejšie.

Odmeň sa.

Kúp si nové plavky alebo nové trendy športové oblečenie. Dopraj si, avšak s mierou.

Prostredie.

Každému vyhovuje niečo iné. Láka ťa príroda, či skôr telocvičňa, alebo voda?

Strava.

Nezabudni, že strava je základ. Zdravá strava ide ruka v ruke s cvičením.

Tak čo ma teda baví?

To vieš najlepšie ty sám. Zamysli sa nad tým, čo by ťa bavilo. Momentálne je „moderné“ chodiť do gymu, behať alebo bicyklovať.

Existujú rôzne tréningové novinky ako je tabata a iné rôzne druhy posilňovacích cvičení. Alebo starý dobrý aerobik, či novšia zumba. Alebo nechaj oddýchnuť svoje telo a myseľ pri jóge. Turistika môže byť taktiež náročný šport. Obyčajná ale za to príjemná prechádzka,  sa tiež ráta. Je z čoho vyberať.

Stále si sa nerozhodol ako začneš s tvojím športom?

Vyskúšaj postupne viac športov, prípadne ich vystriedaj niekoľko. Akú kombináciu si vyberieš, je na tebe. Skús sa napríklad  nejakú dobu venovať behaniu a chodeniu do fitka. Neskôr vyskúšaj plávanie a aerobik, alebo „len“ relaxačne jógu a chôdzu.

Za vyskúšanie nič nedáš a určite ti tento „pokus“ prinesie veľa nových zážitkov. Cieľom je nájsť si ten vhodný šport pre teba.

Tvoj život – tvoja voľba.

Recept na šťastie zatiaľ neexistuje. Každý šport vďaka endorfínom robí každého šťastným.

Nezabudni že, všetko čo robíš, robíš pre seba. Začni hneď teraz.

Ak chceš začať cvičiť v posilňovni a kompletne zmeniť svoju kondíciu i postavu práve tebe je určený kompletný tréningový manuál pre mužov – Začni cvičiť s POHYBom for Men.

Button - Začni cvičiť s POHYBom for Men tréningový manuál

Foto: Goodfon.su

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu