Efektívny tréning celého tela doma. Cvičenie v pohodlí domova a aké má výhody

Efektívne trénovať môžeš aj doma. Schudnúť, vytvarovať postavu, zlepšiť kondíciu a zdravie. To všetko sú reálne ciele.

Pandemická situácia nás prinútila väčšinovo tráviť čas doma a robiť aktivity bez toho, aby sme mohli niekam vyraziť, či ísť si zacvičiť do fitness centra. Mnoho aktivít sa začalo robiť online. Výnimku netvoria ani pohybové aktivity a tréning vo fitku.

Športovci a pohybovo aktívny ľudia to majú skutočne zložitejšie. Ak si športovec, istotne nechceš počas pandémie skysnúť doma a nerobiť nič pre svoje telo a postavu. Aj počas tejto nelichotivej situácie môžeš niečo pre seba spraviť a cítiť sa fit.

Ponúkam ti preto minimalistický tréningový plán na doma. Tento tréningový plán je minimalistický a odcvičíš ho bezproblémovo doma alebo kdekoľvek sa nachádzaš. Jeho efekt na tvoje telo je však maximálny.

Prečo a ako môžeš cvičiť doma?

Nepriaznivá situácia na Slovensku nás prinútila uskutočňovať tréningové plány doma. Nikto nevie ako a dokedy bude táto situácia pokračovať, preto sa poisti a radšej začni cvičiť doma s pomocou profesionálneho návodu od skúseného profesionálneho trénera.

Cvičenie doma plnohodnotne zamedzí stagnácií a môže ti poskytnúť skvelé výsledky. Najmä neostaň pasívny/a. Výsledky z cvičenia doma môžu byť veľmi dobré (pozri výsledky Programu P13), tak ako keby tréning prebiehal v telocvični, či vo fitku. Stačí na sebe iba skutočne zamakať 13 minút denne.

Členstvo v POHYBe - denne nový tréning z pohodlia obývačky
Tréningový plán na doma pre celé telo z pohohlia vlastnej obývačky = Program P13.

K cvičeniu doma nepotrebuješ skutočne nič extra, iba sebazapretie, odhodlanie a možno nejaké menšie domáce náradie alebo 2 rovnaké zátaže. Cvič 6x týždenne podľa presného ale dostatočne flexibilného tréningového plánu Programu P13. Iba v  nedeľu máš regeneračné voľno. Zaslúžiš si ho aj ty. Ja odcvičím za teba.

Efektívny tréning celého tela? Žiaden problém. Doma je doma. Má to nespočet výhod. Uvediem ti niekoľko najzákladnejších.

Cvičenie doma má svoje výhody, a niektoré celkom isto prevyšujú výhody fitka. Čas pandémie nás akosi podvedome nútil pozerať sa už na všetko cez čierne okuliare, ale nič nie je také čierne, ako sa na prvý pohľad javí. Treba sa do toho iba pustiť.

Ľudia si väčšinou nájdu nejakých pár cvikov na internete a podľa toho cvičia, čo ich však samozrejme po pár dňoch omrzí. Keďže takéto náhodné výbery cvičení nemajú spravidla žiaden systém… nevidia nijakú zmenu, nemajú motiváciu, sú frustrovaní a vzdajú to. To nemusí byť aj tvoj prípad. Ponúkam skvelú možnosť ako cvičiť systematicky a efektívne z pohodlia domova so skúseným trénerom. Alebo nechceš mať jednoduchý a minimalistický tréningový plán na doma, ktorým si zabezpečíš krásnu postavu?

Ak chceš správne cvičiť doma, cieľom je individuálne nastaviť najúčinnejší spôsob na dosiahnutie cieľa. Členstvo v POHYBe ti ukáže, ako na to správne. Na získanie skvele vyzerajúcej postavy, pevnej imunity a zdravia je vhodné mať systém a pomoc profesionálna. „Náhodné“ a „sem-tam“ cvičenie ti k tomuto cieľu pomôže veľmi chabo.

Nie vždy sa nám chce ísť do fitness centra, nemáme na to náladu, alebo nám nevyhovuje čas,  deň, alebo chceme byť jednoducho sami, aspoň ja som to tak mal. Preto je cvičenie online super alternatívou, ako byť fit a zároveň trénovať efektívne doma.

Aké sú skutočné výhody tréningového plánu na doma?

Doma je doma. Pohodlie domova je nezameniteľné – nemusíš sa prezliecť ani len z pyžama, alebo z teplákov, pohodlne si zacvičíš v čom chceš, nepriťahuješ pohľady iných.

Členstvo v POHYBe - denne nový tréning z pohodlia obývačky
Doma je doma. Doma je tvoj svet kde môžeš skutočne efektívne cvičiť.

Flexibilita tréningu akú má len domácnosť.

Pružnosť –  cvičenie môžeš vykonávať kde len chceš, v obývačke (aj ja cvičím v obývačke), v kuchyni, v spálni, nie si limitovaný/á ničím a nikým, nemusíš si nič plánovať. Máš vlastnú časovú flexibilitu. No stress, cvičíš, kedy sa ti chce a kedy máš na to chuť a náladu, nie je to striktné dané, že o 16.00 musíš byť vo fitku. Nič a nikto ťa neobmedzuje.

Tvoj vlastný svet. Si doma a máš svoje súkromie – máš veľké súkromie pri cvičení, nikto ťa nevidí, ak si aj hanblivý/á, toto je skvelý spôsob. Vadia ti pohľady cudzích ľudí, keď si v obtiahnutých teplákoch? Cvičenie doma je preto pre teba potom skvelá alternatíva.

Ty si ŠÉF. Ty si šéfuješ a manažuješ celý tréning – neprispôsobuješ sa otváracím hodinám fitka, ani dňom v týždni. Šetríš tak čas, peniaze a energiu na chodenie do fitka.

Tréningový plán na doma ako program pre celú rodinu. Ak máš deti alebo partnera, do cvičenia ich môžeš zapojiť tiež. Ako inšpiráciu si môžeš pozrieť ako cvičenie rodičov a detí vyzerá.

Tréning celej rodiny a celého tela v pohodlí vlastnej obývačky.

Nuda? To určite nie! Niekedy sa  stáva, že cvičenie doma sa môže stať jednotvárnym. Možno ťa to po čase bez osobnej prítomnosti profesionálneho trénera a motivátora začne nudiť.

Cieľom tréningov Členstva v POHYBe kde nájdeš tréningy podľa Programu P13 je z veľkej časti aj to, aby ťa tréning skutočne bavil. Ak ťa tréning bude baviť, bude platiť náš hashtag, že získaš dokolané telo ako bonus #dokonaletelobonus

Neriešiš porovnávanie s inými. Doma sa s nikým nebudeš porovnávať. Nebude ťa nikto rozptyľovať, nájdeš si svoj rytmus. Tiež sa nemusíš červenať, ak ti niečo nejde hneď na prvý šup. Doma máš čas skúšať to viackrát. V pohodlí domova tiež nečakáš na to, kým sa nejaký stroj uvoľní. Máš úplnú flexibilitu, voľnosť a pohodu. Dáš si pauzu, kedy chceš.

Cvičíš podľa svojej potreby a toľko koľko vládzeš.

Domáce cvičenie je v súčasnej situácii to najlepšie čo môžeš v rámci riadeného tréningu pre seba urobiť.

Nemusíš  chodiť do fitka, míňať peniaze na cestu, si proste bez obmedzení, a to kedykoľvek. Cvičenie doma má svoje výhody. Ak náhodou nemáš dostatočne silnú  a pevnú motiváciu, môžeš to skúsiť s nejakým kamošom, prípadne kamoškou. Bude to určite zábavnejšie vo dvojici.

Tréning na celé telo doma
Aj doma môžeš efektívne trénovať. Až tak efektívne, že výsledky uvidí aj tvoje okolie.

V  rámci členstva v POHYBe pridávam ako inšpiráciu videotréning podľa Programu P13. Trénuješ, kedy chceš a ako chceš s profesionálom, ktorý ti okrem iného prinesie aj zábavnú formu efektívneho tréningu a presný tréningový plán na doma. Priprav sa na to, že žiadna nuda to nebude. Zlepši si kondičku aj zdravie s POHYBom.

Na tréning potrebuješ seba, trošku miesta a sem tam využijeme nejaké príslušenstvo domácnosti alebo pár činiek. Tak poď do toho!

Skupina na FB Členstvo v POHYBe. Viac informácií o minimalistickom tréningovom pláne na doma, Programe P13 nájdeš v článku.

Poznáš niekoho, komu môžu byť tieto informácie osožné? Niekoho kto sa trápi cvičením doma bez plánu a bez systému? Prosím pošli mu tento článok alebo ho zdieľaj na Facebooku.

Foto: archív pohyb.sk

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu