Čo buduje cvičenie s deťmi? Aké benefity z cvičenia pre deti vyplývajú?

Prečo je dobré, aby ťa dieťa videlo trénovať a čo mu dá to, ak sa do tréningu s tebou aj zapojí?

Tréning detí je čoraz viac dostupný. Podľa veku dieťaťa je možné športovú aktivitu viac či menej riadiť požadovaným smerom. Dieťa nemusí však navštevovať len pohybové krúžky. Vnímať a zapojiť sa do tréningu môže aj doma. Samozrejmosťou je, že to doma musí vidieť resp. môcť sa doma zapojiť.

Tréning, ktorý deti absolvujú v nich buduje množstvo prospešných a pre budúcnosť dôležitých popudov.

Samotný tréning v akomkoľvek meradle je skutočne multispektrálnym pozitívnom, z ktorého neťažia v ďalšom živote len deti.

Z najbežnejších pozitív je možné uviesť:

  • skutočná (fyzická) práca,
  • možnosť napredovania,
  • v prípade skupinového tréningu = tímová práca,
  • vytrvalosť – vo význame vydržať konať ale aj v očakávaní pozitívneho výsledku,
  • budovanie rutín/rutiny – náš život najviac ovplyvňujú činnosti, ktoré robíme denne,
  • fyzický, psychický ale tiež kognitívny rozvoj – tréning samotný je síce fyzickou záležitosťou rozvíjajúcou telo. Psychický rozvoj nezaostáva. Samostatnou časťou psychiky je budovanie morálno-vôľových vlastností. V rámci kognitívneho rozvoja dokazuje nespočet štúdií, že športový tréning zlepšuje myslenie v jeho logickej i reakčnej rovine.
  • tréning buduje odvahu,
  • sebavedomie a sebahodnotu.

Jediná “vec” stojí nad všetkými ostatnými. Ak dieťa cvičí s tebou, platí všetko vyššie opísané.

Môžeš však okrem toho rátať ešte ďalším a myslím, že absolútne dominantným faktorom. Stávaš sa (môžeš sa stať) pre dieťa VZOROM.

Čo je absolútnou dominantou pri spoločnom cvičení s deťmi je, že si VZOR. Deti robia najmä to, čo robia ich vzory (rodičia) a je v záujme každého rodiča viesť sám seba (deti) čo najlepšie.

Deti mnohým veciam úplne nechápu. Pochopia však neskôr. 

To čo deti denne vidia, je pre nich alfou a omegou. A tá určuje v značnej miere ich budúcnosť.

Tréning detí je z môjho pohľadu preto nesprávne interpretovaný len ako možnosť umožniť im sa vyblázniť. Áno, tréning slúži aj na tento účel.

Možno ťa inšpiruje ako tréning a realizácia detí funguje u nás.

Keď doma rodičia a deti trénujú spoločne – aj s plnohodnotným komentárom =)

Informácie zozbierané rokmi praxe uplatňujem vo všetkých produktoch smerujúcim k zlepšeniu postavy a života trénujúcich.

Minimalistický tréningový systém, ktorý prináša maximálne výsledky = PROGRAM P13. Veľmi Smart riešenie tvojho tréningového plánu, ktorý odcvičíš aj doma. A samozrejme doň môžeš zapojiť partnera/partnerku i deti.

ONLINE video tréning z pohodlia obývačky, tréningy podľa P13 a mnoho ďalších pre tvoju postavu/konídiciu/zdravie prospešných informácií nájdeš úplne zadarmo v našej skupine na Facebooku Členstvo v POHYBe. Skupina je uzavretá ale zoberieme do POHYBovej bandy aj teba ak o to požiadaš =).

Kompletné informácia o Program P13 a jeho výsledkoch nájdeš v našom eShope.

Program P13 minimalisticky tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky
Výsledky tréningu podľa Programu P13 za 75dní.

Osobná spolupráca – Antistárnuci tréningový program alebo FIT komplexný tréningový program je možný s projektom MobilnéFitko len v okrese Pezinok a Senec kedy profesionálny osobný tréner aj vybavené fitko prídu za tebou.

So správnym tréningovým nastavením ti môžu pomôcť aj moje knihy/tréningové manuály pre začiatočníkov, ktoré kúpiš v každom dobrom kníhkupectve alebo našom eShope – Začni cvičiť s POHYBom for Men pre mužovZačni cvičiť s POHYBom for Women pre ženy.

Ak sa ti tieto informácie páčili daj nám like a zdieľaj ich na sociálnych sieťach, naše page sú na FB POHYB.sk a Instagram pohybsk .

Alebo poznáš niekoho, pre koho by boli tieto informácie užitočné? Prosím, pošli mu tento článok.

Ďakujem ti.

V prípade, že máš otázky ohľadom uvedenej témy alebo spolupráce kontaktuj ma. Rád s tebou uvedenú tému preberiem, ak budem vedieť ako rád pomôžem.

Foto: archív pohyb.sk

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu