Členstvo v POHYBe znamená nielen skutočné tréningové plány

Tréningové plány s konkrétnymi cieľmi ako kompletná šablóna tvojho úspešného tvarovania postavy.

Môj úvodný popis (ktorý nájdeš v tomto článku) hovorí, že členstvo v POHYBe ti zabezpečí stovky receptov na skvelú postavu. Jedná sa o konkrétne tréningové plány smerované k dosiahnutiu zlepšenia tvojej postavy, zdravia a kondície.

Obsah článku:

  • Čo znamená stovky receptov na skvelú postavu?
  • Čo znamená konkrétne tréningové plány?
  • Čo znamená zlepšenie tvojej postavy, zdravia a kondície?
  • Prečo členstvom v POHYBe vždy vyhrávaš?
  • Akým spôsobom sú vytvorené tréningové plány?
  • Komu je členstvo v POHYBe a jeho obsah určený?

Minimálne 5x týždenne tu nájdeš nový tréning z pohodlia domova. Na tréning nepotrebuješ vôbec nič. Resp. seba, trošku miesta a sem tam využijeme nejaké príslušenstvo domácnosti =). Ak budeš ma otázky ohľadom členstva neváhaj ma kontaktovať.

Členstvo v POHYBe znamená mať stovky receptov na skvelú postavu.

Množstvo konkrétnych tréningových plánov týždenne pribúda. Každý z tréningových plánov má uvedené základné parametre, ktoré spravidla vyzerajú takto:

Tréning: A N 1

Dĺžka trvania: 8 – 16 týždňov

Prioritné zameranie: hodnotenie 0 (najmenej) – 5 (najviac)

Nárast svalovej hmoty: 4

Spaľovanie tuku: 4

Nárast sily: 3

Redukcia telesnej hmotnosti: 4

Definícia a vyrysovanie svalov: 4

Kondičný rozvoj: 4

Iné: napr. zamerané na definíciu brušných svalov, zamerané na rozvoj svalov ramien, zameraná na bolesti chrbta, …

Základné informácie o tréningovom pláne pre Členov POHYBu.

Každý tréningový plán tiež obsahuje stručný a konkrétny popis pre koho je určený, ako sa skladá, trénuje a tiež aké metódy (a prečo) boli použité na jeho tvorbu.

Tréningové plány tvorím výhradne na základe svojich vedomostí z kurzov, kníh, konzultácií i štúdia a praxe. Prax znamená nielen moje tréningové aktivity ale najmä výsledkov jednotlivých programov.

3 mesačný program zmeny postavy

4 mesačný VIP program zmeny postavy

10 týždňový externý program zmeny postavy

Ich výsledky nájdeš v tomto linku.

Súčasťou popisu je tiež optimálna (ideálna) frekvencia tréningu a dní odpočinku.

Členstvo v POHYBe – konkrétne tréningové plány pre tvoje zlepšenie.

Konkrétne tréningové plány.

Po všeobecnom popise (viď. vyššie) obsahujú tréningové plány tabuľku/tabuľky s konkrétnymi cvikmi, počtami sérií i opakovaní. Ak je potrebné ďalšie upresnenie k jednotlivému tréningu, cviku alebo sérií, to sa nachádza pod tabuľkou každého tréningu.

Každý tréningový plán je vytvorený tak, aby bolo možné ho napojiť alebo mohol byť napojený na iný tréningový plán. Nakoľko tvorba tréningových jednotiek (tréningov) by na seba vždy mala nadväzovať.

Výsledky v podobe zlepšenia postavy, nárastu svalov, definícií a vyrysovania, spaľovania tuku, … sú vždy z dlhodobého hľadiska výsledkom optimálneho nastavenia tréningového procesu. Len minimum výsledkov je možné dosiahnuť konkrétnym tréningom alebo tréningovým plánom. Z toho dôvodu je potrebné tréningový proces zamerať cyklicky. To znamená tak, aby vždy po určitom období nastala obmena vo frekvencií, objeme, metóde, skladbe, … alebo inej premennej, ktorá ma v tréningu zásadný vplyv. Ak niektorú premennú nezmeníš v tréningu začneš stagnovať.

Konkrétny tréningový plán môže vyzerať napr. takto:

Tlak nad hlavu 1x 25
1Mŕtvy ťah 4x 6
1Benčpres 4x 6
2Drep 4x 10
2Chin up 4x 10
3Rozpažovanie na kladkách 4x 10
3Veslovanie 4x 10
4Sťahovanie kladky zhora k hrudi 4x 10
4Bicepsový zdvih veľkej činky 4x 10
5Sťahovanie kladky zhora k hrudi 4x 10
5Francúzsky tlak jednoručiek 4x 10

Cviky s rovnakým číslom (1,1 a 2, 2, …) sa vykonávajú ihneď po sebe ako superséria.

Upresnenie nachádzajúce sa pod tréningovým plánom. Resp. pod tabuľkou tréningu.

Zlepšenie tvojej postavy, zdravia a kondície.

Cieľom tréningových plánov POHYBu je vždy tvoje zlepšenie. Zlepšenie postavy znamená viditeľné zlepšenie tvojich proporcií. To môže konkrétne znamenať spálenie prebytočných tukových zásob, nárast svalovej hmoty, definícia svalov alebo vyváženie niektorej zo zaostávajúcich partií tela a iné.

Zlepšenie zdravia. Každá pozitívna zmena na tvojom tele bude pozitívom pre tvoje zdravie. Zdravie v tomto prípade môžeš chápať ako prevenciu i represiu (v podstate sa vždy jedná o kondíciu). O pozitívnych prínosoch pravidelného tréningu asi nemusím písať, nakoľko som presvedčený, že vieš aké pozitíva ti pravidelné cvičenie prináša.

Zlepšenie kondície cháp ako zlepšenie všeobecného i konkrétneho výkonu. Všeobecný výkon si môžeš predstaviť ako to, že keď prejdeš po schodoch na 5. poschodie nebudeš potrebovať volať RPZ pre zadýchanie a krútenie hlavy. Konkrétny výkon je zvýšenie sily, pevnosti tela, koordinácie, odstránenie bolestí chrbta, chodidiel alebo konkrétny výkon napr. v zodvihnutej záťaži.

Prečo je členstvo v POHYBe vždy pre teba výhra?

Členstvo v POHYBe resp. jeho obsah je podávaný tak, aby ti vždy pomohol. Vyberieš si tak zo stále pribúdajúceho množstva tréningových plánov pričom si sám/sama určíš čo je pre teba prioritné a akým spôsobom (tréningom) to chceš dosiahnuť. V rámci členstva ti ponúkam ďalší benefit ma kedykoľvek kontaktovať ohľadom správneho výberu tréningu pre teba a tvoje ciele.

Členstvo v POHYBe – stovky receptov na skvelú postavu.

Či už sú tvoje ciele spojené s redukciou hmotnosti alebo jej nárastom. Členstvom v POHYBe si zabezpečíš:

* neobmedzený zdroj tréningových plánov (cyklov),

* prémiové informácie o tréningu i stravovaní

* ostatné výhody v podobe – výrazná zľava z ceny našich produktov, balíky suplementov, športové oblečenie za nižšie ceny od našich partnerov.

Získaš tak kompletný balík výhod pre tvoje pravidelné cvičenie a ďalšie možnosti za nižšie ceny.

Akým spôsobom sú vytvorené tréningové plány?

Tréningové plány sú vytvorené podľa už uskutočnených tréningových zostáv. Predstaviť si čo môžeš takto. Niekto (muž alebo žena) začne trénovať podľa mnou navrhnutého tréningového plánu, tento spoločne pozorujeme a nastavujeme tak, aby bol čo najľahšie realizovateľný cvičencom, bol zábavný a efektívne (rýchlo) prinášal požadované výsledky.

Túto, konečnú formu tréningových plánov zverejňujem pre členov  POHYBu. Máš tak zaručené, že niekto pred tebou tento plán odtrénoval so skutočnými výsledkami. A keď dosiahol výsledky týmto postupom niekto pred tebou, je pravdepodobné, že ak budeš nasledovať jeho postup, výsledky dosiahneš aj ty.

Komu je členstvo v POHYBe a jeho obsah určený?

Členstvo je pre každého, kto chce trénovať efektívne. Efektívny tréning je taký, s ktorým nebudeš potrebovať pre dosiahnutie dokonalej postavy žiadne skratky. Pretože „cesta“ po ktorej pôjdeš bude priama. Bez okľúk a náhodných odbočiek.

Tréningové výsledky sa tak dostavia rýchlo (pomerne). Tréning bude pre teba zábavný a budeš si ho užívať.

Je jedno akého si pohlavia a aký si stupeň trénujúceho. Začiatočník, pokročilý i majster. Každá úroveň má svoje špecifické problémy a požiadavky.

Začiatočník potrebuje začať proces a zväčša potrebuje najmä základ – základné cvičenia, návyky a techniky.

Pokročilý potrebuje zväčša rozšíriť svoj aperitív cvičení nakoľko základné prvky (problémy začiatočníka) po čase adaptácie zlyhávajú a neprinášajú výsledky.

Majster spravidla potrebuje ozrejmiť jednotlivé smery (najmä tie, ktoré nepozná) nakoľko úvodné i pokročilé techniky sú už v tomto období frustrujúce. Spravidla ide o objavovanie nových tréningových možností.

Bohužiaľ. Presnejšie, naštastie. Produkt členstvo v POHYBe bolo nahradené. Túto náhradu zabezpečil Program P13 minimalistický tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky.

Program P13 v sebe kombinuje najdôležitejšie premenné z členstva v POHYBe, ktoré umocňuje minimalizáciou potreby cvičenia, tréningového vybavenia a prostriedkov. Výrazne tiež zvyšuje benefity a výsledky tréningu. Heslom Programu P13 je “nie je čas, strácať čas.”

Ak ťa zaujíma viac informácií o Programe P13, dozvieš sa ich v popise produktu v našom eShope.

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu