Zodvihovanie nôh

Zodvihovanie nôh

Zodvihovanie nôh je cvik určený na brucho. Konkrétne na zaťaženie brušných svalov spolu s tréningom dýchania. Vykonáva sa úplne bez pomôcok a je určený rovnako skúseným i začiatočníkom.

Alternatívne názvy cviku Zodvihovanie nôh:

  • Zdvíhanie nôh v ľahu, zodvihovanie nôh v ľahu, striedavé zdvíhanie nôh v ľahu, striedavé zdvíhanie ohnutých nôh v ľahu, zodvihovanie nôh jednonož.

Zodvihovanie nôh je jedným zo základných cvikov resp. zaťažení brušných svalov. Jedná sa jednu z najľahších (ale nie menej účinných) variant zdvihov nôh. Je možné ním efektívne precvičiť priamy brušný sval i jeho šikmé súčasti.

Prioritne zaťažené svaly pri cvičení Zodvihovanie nôh:

  • Brucho.

Ako správne cvičiť Zodvihovanie nôh?

Technika dýchania, ako správne dýchať pohyb.sk

  • V bruchu udržuj stále napätie.
  • Zodvihni jednu nohu bez zmeny polohy (ohybu kolena) tela.
  • Nohu polož bez toho, aby si uvoľnil brucho.

Technika a popis cviku na brucho zodvihovanie nôh v ľahu pohyb sk

  • Opakuj druhou nohou.

Ďalšie rady ako správne cvičiť Zodvihovanie nôh:

Pre efektívne cvičenie brucha vždy so zdvihom nohy vydychuj, s jej položením sa nadychuj. Ako pomoc si môžeš dať prsty alebo dlane na boky brucha, môžeš tým ľahšie kontrolovať napätie v brušných svaloch.

Nevieš ako jednotlivé techniky a cviky kombinovať v tréningu tak, aby ti sa tvoja postava a kondícia menila? Chceš trénovať systematicky, dosahovať výsledky a tak, aby ťa tréning bavil?

Kompletné tréningové programy pre začiatočníkov vo forme knihy nájdeš v tréningových manuáloch (pre ženy a pre mužov) alebo v členstve (členstvo v POHYBe).

Ak budeš mať otázky, ktorý z programov je pre teba vhodný, neváhaj ma kontaktovať cez kontaktný formulár. Rád ti s výberom pomôžem.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu