Zdvihy nôh v ľahu

Zdvihy nôh v ľahu je cvik zameriavajúci sa na brucho. Jedná sa o jeden zo základných cvikov a ťažšiu alternatívu zdvíhania nôh v ľahu s nohami ohnutými v kolenách.

Alternatívne názvy cviku Zdvihy nôh v ľahu:

  • Zdvíhanie nôh v ľahu, zodvihovanie nôh v ľahu, zdvíhanie nôh v ľahu s rovnými nohami, zdvihy nôh v ľahu s vystretými nohami.

Zdvihy nôh v ľahu je cvik na brucho. Prioritne na jeho spodnú časť. Jedná sa o jeden zo základných cvikov resp. o jednu z alternatív zdvihov nôh v ľahu. Prevedenie s vystretými nohami je ťažšie ako keď sú nohy ohnuté.

Prioritne zaťažené svaly pri cvičení Zdvihy nôh v ľahu:

  • Brucho.

Ako správne cvičiť Zdvihy nôh v ľahu?

  • Ľahni si na chrbát.
  • Vystri obe nohy niekoľko centimetrov nad podlahu.
Zdvíhanie vystretých nôh v ľahu technika a popis cviku na brucho
Zdvíhanie nôh v ľahu – technika cviku na brucho.
  • Hlavu maj položenú na zemi, ruky vedľa tela.
  • Zodvihni nohy s výdychom smerom hore a nadýchni sa pri spätnom pohybe.
Zdvíhanie vystretých nôh v ľahu technika a popis cviku na brucho
Zdvíhanie vystretých nôh v ľahu – technika cviku na brucho.
  • Päty nepolož na zem.

Ďalšie rady ako správne cvičiť Zdvihy nôh v ľahu:

Počas celej doby vykonávania cviku tlač výrazne chrbát do zeme a dbaj na zapojenie brušnej steny. V prípade, že je toto prevedenie pre teba príliš náročné vyskúšaj alternatívu s hlavou hore (brada na hrudníku). Prípadne vystreté nohy mierne ohni v kolene.

Nevieš ako jednotlivé techniky a cviky kombinovať v tréningu tak, aby ti sa tvoja postava a kondícia menila? Chceš trénovať systematicky, dosahovať výsledky a tak, aby ťa tréning bavil?

Kompletné tréningové programy pre začiatočníkov vo forme knihy nájdeš v tréningových manuáloch (pre ženy a pre mužov) alebo v členstve (členstvo v POHYBe).

Ak budeš mať otázky, ktorý z programov je pre teba vhodný, neváhaj ma kontaktovať cez kontaktný formulár. Rád ti s výberom pomôžem.

Zdvihy nôh v ľahu – video cviku na brucho.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu