Zdvihy nôh v ľahu

Zdvihy nôh v ľahu je cvik zameriavajúci sa na brucho. Jedná sa o jeden zo základných cvikov a ťažšiu alternatívu zdvíhania nôh v ľahu s nohami ohnutými v kolenách.

Alternatívne názvy cviku Zdvihy nôh v ľahu:

  • Zdvíhanie nôh v ľahu, zodvihovanie nôh v ľahu, zdvíhanie nôh v ľahu s rovnými nohami, zdvihy nôh v ľahu s vystretými nohami.

Zdvihy nôh v ľahu je cvik na brucho. Prioritne na jeho spodnú časť. Jedná sa o jeden zo základných cvikov resp. o jednu z alternatív zdvihov nôh v ľahu. Prevedenie s vystretými nohami je ťažšie ako keď sú nohy ohnuté.

Prioritne zaťažené svaly pri cvičení Zdvihy nôh v ľahu:

  • Brucho.

Ako správne cvičiť Zdvihy nôh v ľahu?

  • Ľahni si na chrbát.
  • Vystri obe nohy niekoľko centimetrov nad podlahu.
Zdvíhanie vystretých nôh v ľahu technika a popis cviku na brucho
Zdvíhanie nôh v ľahu – technika cviku na brucho.
  • Hlavu maj položenú na zemi, ruky vedľa tela.
  • Zodvihni nohy s výdychom smerom hore a nadýchni sa pri spätnom pohybe.
Zdvíhanie vystretých nôh v ľahu technika a popis cviku na brucho
Zdvíhanie vystretých nôh v ľahu – technika cviku na brucho.
  • Päty nepolož na zem.

Ďalšie rady ako správne cvičiť Zdvihy nôh v ľahu:

Počas celej doby vykonávania cviku tlač výrazne chrbát do zeme a dbaj na zapojenie brušnej steny. V prípade, že je toto prevedenie pre teba príliš náročné vyskúšaj alternatívu s hlavou hore (brada na hrudníku). Prípadne vystreté nohy mierne ohni v kolene.

Nevieš ako jednotlivé techniky a cviky kombinovať v tréningu tak, aby ti sa tvoja postava a kondícia menila? Chceš trénovať systematicky, dosahovať výsledky a tak, aby ťa tréning bavil?

Jednotlivé cviky podľa kategórií zahŕňa aj kompletný tréningový plán Program P13, minimalistický tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky.

Program P13 je navhrnutý tak, aby si si ho vedel/a maximálne prispôsobiť, stiahnuť do mobilu a odcvičiť doma alebo hocikde ti bude vyhovovať. Viac informácií o Programe P13 nájdeš TU.

Ak budeš mať otázky, ktorý z cvikov je pre teba vhodný, neváhaj ma kontaktovať cez kontaktný formulár. Rád ti s výberom pomôžem.

Zdvihy nôh v ľahu – video cviku na brucho.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu