Čelný drep s veľkou činkou

Čelný drep s veľkou činkou je alternatívou “štandardného” drepu s veľkou činkou. Nakoľko je čiastočne zmenené ťažisko využíva sa pre rozvoj stehenných svalov.

Alternatívne názvy cviku Čelný drep s veľkou činkou:

  • čelný drep, drep s činkou v predu.

Jedná sa o zmenu drepu s činkou (za hlavou), ktorá pri určitom type postavy značne stimuluje rozvoj svalov stehien. Taktiež je cvik využívaný ako náhrada alebo ďalší cvik po drepe s veľkou činkou so zameraním na rozvoj sily a svalov prednej časti stehien.

Prioritne zaťažené svaly pri cvičení Čelný drep s veľkou činkou:

  • Nohy.

Ako správne cvičiť Čelný drep s veľkou činkou?

  • Postav sa na šírku ramien,
  • Zo stojanu vezmi veľkú činku a polož si ju na ramená (do ramennej jamky) tak, aby sa činka dotýkala hornej časti hrudnej kosti,
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou.
  • Spevni brušnú stenu,
  • S nádychom sa spusti dolu do drepu,
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou.
  • S výdychom sa vráť do štartovacej polohy.

Ďalšie rady ako správne cvičiť Čelný drep s veľkou činkou:

Celý pohyb by mal prechádzať cez svaly stehien. Pohyb by mal byť plynulý a plne kontrolovaný pri zdvihu aj vypúšťaní. V spodnej časti pri spúšťaní tela môžeš dych zadržať (pre potrebu sily).

Nevieš ako jednotlivé techniky a cviky kombinovať v tréningu tak, aby ti sa tvoja postava a kondícia menila? Chceš trénovať systematicky, dosahovať výsledky a tak, aby ťa tréning bavil?

Jednotlivé cviky podľa kategórií zahŕňa aj kompletný tréningový plán Program P13, minimalistický tréningový systém prinášajúci maximálne výsledky.

Program P13 je navhrnutý tak, aby si si ho vedel/a maximálne prispôsobiť, stiahnuť do mobilu a odcvičiť doma alebo hocikde ti bude vyhovovať. Viac informácií o Programe P13 nájdeš TU.

Ak budeš mať otázky, ktorý z cvikov je pre teba vhodný, neváhaj ma kontaktovať cez kontaktný formulár. Rád ti s výberom pomôžem.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu