Čelný drep s veľkou činkou

Čelný drep s veľkou činkou je alternatívou “štandardného” drepu s veľkou činkou. Nakoľko je čiastočne zmenené ťažisko využíva sa pre rozvoj stehenných svalov.

Alternatívne názvy cviku Čelný drep s veľkou činkou:

  • čelný drep, drep s činkou v predu.

Jedná sa o zmenu drepu s činkou (za hlavou), ktorá pri určitom type postavy značne stimuluje rozvoj svalov stehien. Taktiež je cvik využívaný ako náhrada alebo ďalší cvik po drepe s veľkou činkou so zameraním na rozvoj sily a svalov prednej časti stehien.

Prioritne zaťažené svaly pri cvičení Čelný drep s veľkou činkou:

  • Nohy.

Ako správne cvičiť Čelný drep s veľkou činkou?

  • Postav sa na šírku ramien,
  • Zo stojanu vezmi veľkú činku a polož si ju na ramená (do ramennej jamky) tak, aby sa činka dotýkala hornej časti hrudnej kosti,
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou.
  • Spevni brušnú stenu,
  • S nádychom sa spusti dolu do drepu,
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou
Technika a popis cviku čelný drep s veľkou činkou.
  • S výdychom sa vráť do štartovacej polohy.

Ďalšie rady ako správne cvičiť Čelný drep s veľkou činkou:

Celý pohyb by mal prechádzať cez svaly stehien. Pohyb by mal byť plynulý a plne kontrolovaný pri zdvihu aj vypúšťaní. V spodnej časti pri spúšťaní tela môžeš dych zadržať (pre potrebu sily).

Nevieš ako jednotlivé techniky a cviky kombinovať v tréningu tak, aby ti sa tvoja postava a kondícia menila? Chceš trénovať systematicky, dosahovať výsledky a tak, aby ťa tréning bavil?

Kompletné tréningové programy pre začiatočníkov vo forme knihy nájdeš v tréningových manuáloch (pre ženy a pre mužov) alebo v členstve (členstvo v POHYBe).

Ak budeš mať otázky, ktorý z programov je pre teba vhodný, neváhaj ma kontaktovať cez kontaktný formulár. Rád ti s výberom pomôžem.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu