Aká partia? Čo mám cvičiť? Čím začať a čím pokračovať?

Neustále riešiš pri tréningu čo budeš cvičiť? Aký tréning bude pre teba najlepší? S akým dosiahneš fantastické výsledky?

Najlepší tréning je vždy taký, ktorý ťa v momentálnej situácií (čas, možnosti, psychologické nastavenie, iné faktory) a vzhľadom na tvoj cieľ, posunie čo najbližšie k jeho dosiahnutiu.

Tréningové nastavenia a pohnútky sa líšia od človeka k človeku. Prvé, čo by si však mal riešiť je tvoj cieľ. Cieľ je to, prečo tie tréningy vykonávaš – chceš schudnúť, chceš pribrať, chceš mať vyrysované brušné svaly, chceš mať najväčší biceps v okrese, chceš psychicky zrelaxovať, …

Nech je tvoj cieľ akýkoľvek, je tým, čo ťa ťahá na tréning.

Aspoň na určité obdobie by mal byť tvoj tréningový cieľ nemenný. Najhoršie spolupráce a najmenšie pokroky prinášajú práve situácie kedy sa striedajú fázy napríklad takto:

1.týždeň – chcem chudnúť,

2.týždeň – chcem byť silný,

3.týždeň – chcem zväčšiť ruky a ramená,

4.týždeň – chcem pevnejší zadok, … a tak ďalej.

Niektoré „veci“ je možné robiť súčasne nakoľko sa ovplyvňujú a podporujú.

ALE prioritný tréningový cieľ by mal zostať len JEDEN.

A tiež dostatok času na jeho realizáciu.

Ak nechceš byť kulturista, ale skôr je tvojim cieľom byť vo forme a zrelaxovaný – nezabíjaj veľa času tréningom a jeho detailnou analýzou trénovaných partií, cvikov, opakovaní.

Ako som už písal v článku (Mojim cieľom je len tehličkové brucho) – riešiť cvičenie samostatných partií je pre väčšinu návštevníkov posilňovní (mužov aj žien) strata času a energie. Je to teóriou aj praxou overený postup, ktorý nefunguje.

aka partia cvicit chudnutie narast svalov pohyb.sk

Nestrácaj preto čas ani energiu stresovaním, aká partia, čo cvičiť, kedy, aká váha. Zakladaj na pravidlenosti a pokús sa k nej pridať systematickosť.

„Proste si choď zacvičiť a uži si to.“

Využi veľmi jednoduché a osvedčené pravidlo, ktorým sa ja riadim už roky (za účinnosť hovoria výsledky). To pravidlo znie:

„Urob čo najviac práce za XX minút tréningu“. 

Za XX si v tomto prípade dosaď čas, ktorý si ochotný stráviť tréningom.

Odcvič čo vieš v maximálnom nasadení a uvidíš, že to bude v poriadku. Je samozrejme, že nie sme stroje, nedá sa ísť vždy na 100% aj keď možno v motivačných videách počuješ niečo iné. Proste vždy sprav maximum na aké sa cítiš a bude to super. Budeš sa dobre citíť, a následne budeš aj dobre vyzerať.

Webové stránky aj knihy sú plné príbehov kedy ľudia nevedeli čo, ako, kedy ale začali a ak naozaj chceli, vytrvali a dosiahli svoje ciele (pretože ich mali).

Ak sa ti do toho nechce samému/samej oslov profesionála, kúp si tréningový manuál =  kniha s kompletným tréningovým postupom pre začiatočníkov (pre mužov aj pre ženy), skús cvičiť s kamarátom, možností máš neúrekom a možností ako si môžeš pomôcť  je tiež veľa.

Investuj do seba tých pár EUR. Pár hodín s profesionálnym osobným trénerom ti dá viac vedomostí ako nadobudneš za mesiace, možno roky samostatného blúdenia.

Každý z nás si kupuje niekedy úplne zbytočnosti. Skús si jednu z týchto zbytočností odoprieť ak je tvoj záujem naozaj vážny. Isto nebudeš ľutovať.

Ako mi nedávno povedal môj známy, biznisman a zverenec, ktorý roky cvičil sám:

„Ľuboš, investícia do teba bola moja najlepšia v tomto roku (2015) a jedna z najlepších v mojom živote.“

(áno to som sa chcel pochváliť =))

Kompletné tréningové manuály sú knihy s úplným postupom od A do Z. Dozvieš sa presne krok po kroku čo a ako trénovať, aby sa tvoja postava skutočno zmenila. Kúpiť ich môžeš v kníhkupectve alebo priamo v našom eShope.

Začni cvičiť s POHYBom for Men pre mužov.

Začni cvičiť s POHYBom for Women pre ženy.

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu