6 x o tom prečo cvičiť vo fitnes centre

Možností trénovať je veľa. Prečo si vybrať práve fitnes centrum sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Každé cvičenie je pozitívnym prínosom pre telo i dušu. Vo fitnes centre si môžeš komplexne precvičiť celé telo, zlepšiť náladu a odpútať myseľ od bežných starostí. Tak zabudni na stres, zabaľ si veci na cvičenie a začni. Nezabudni, nikdy nie je neskoro začať skutočne trénovať.

V nižšie uvedených bodoch sa dozvieš, aké sú výhody cvičenia vo fitnes centre.

1. Zlepšenie telesného zdravia

Výsledkom cvičenia vo fitnes centre je najmä spevnenie svalstva resp. celkové skvalitnenie svalového tonusu tela. Cvičenie taktiež zlepšuje držanie tela vďaka spevneniu svalstva a odstraňuje niektoré zdravotné problémy, napr. bolesti nôh a chrbta.

2. Odbúranie stresu

Cvičenie je najlepším liekom ako zabudnúť na každodenné problémy. Nič nie je lepšie ako sa „zresetovať“ po ťažkom dni v práci vo fitnes centre a nechať rozplynúť to napätia z celého dňa.

Výhoda cvičenia vo fitnes centre - odbúranie stresu Pohyb.sk

3. Redukcia tuku

Jedným z hlavných dôvodov prečo ľudia cvičia, je túžba po štíhlej a vyformovanej postave. Stačí cvičiť pravidelne a zdravo sa stravovať a tento cieľ sa časom dostaví.

4. Nárast svalovej hmoty

K vyformovanej postave patrí aj zvýšenie objemu svalstva, po ktorom túžia v dnešnej dobe nielen muži ale aj ženy. Pravidelný tréning vo fitnes centre je k tomu nosným piliérom.

Prečo cvičiť vo fitnes centre - Nárast svalovej hmoty Pohyb.sk


5. Časovo  takmer neobmedzené cvičenie

Vo fitnes centre môžeš cvičiť takmer kedykoľvek, ráno alebo večer, podľa toho ako ti to tvoj časový harmonogram dovoľuje. Avšak odporúčame ti cvičiť aspoň 2 – 3 krát do týždňa, aby sa výsledný efekt dostavil. Nemusíš sa riadiť podľa počasia, hlavne teraz keď sa počasie výrazne ochladilo.

6. Kardio cvičenie

Bežné kardio cvičenia, ktorým si sa venoval v prírode, nájdeš aj vo fitnes centre. Môžeš si kedykoľvek zabehať, zabicyklovať alebo vyskúšať rôzne kardio stroje napr. stepper alebo eliptický trenažér.

Cvičenie vo fitness centre je vhodné pre každého z nás, pre mužov aj pre ženy v akomkoľvek veku. Dodá ti energiu, zvýši sebadôveru a zabezpečí ti dobrú náladu.

Ak začínaš navštevovať fitko a nemáš konkrétny plán ako začať, a najmä začať efektívne, tréningový manuál Začni cvičiť s POHYBom for Men je vypracovaný práve pre teba. Taktiež uzavretá skupina (po žiadosti budeš obratom prijatý do skupiny) na FB Tím POHYB je ti plne k dispozícií pre všetky otázky súvisiace s cvičením, stravou a tvojou pohodou.

Foto: goodfon.su

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu