5 spôsobov ako získať super vzhľad fitness modela za 7 dní

Ak máš pred sebou novú fitness výzvu, súťaž, fotenie, ... dávam ti možnosť ako nechať svoju svalnatú postavu úplne vyniknúť.

Mesiace, možno roky driny v posilňovni vieš priviesť za 7 dní k úplnej dokonalosti. Ak sa pohybuješ na hranici 10% telesného tuku je čas predviesť tvoje vysekané brucho a definované svaly na celom tele. Čaká ťa súťaž? Fotenie? Iná výzva alebo chceš byť v maximálnej forme na pláži?

Don Saladino je profesionálny tréner v New Yorku, ktorý má na svedomí aj postavu superhrdinu Deadpool-a (Ryan Reynolds). Don uviedol 5 spôsobov ako za jeden týždeň definovať svoju svalnatú muskulatúru v tej najlepšej možnej forme.

1.Dobre sa zásob vodou

Na začiatok je potrebné telo dobre zásobiť (vypláchnuť) vodou. Maximálny efekt dosiahneš osvedčeným postupom, pre definíciu a „suchý“ vzhľad svalov je potrebné vypiť:

1.– 3.  deň: 10 litrov vody

4. deň: 8 litrov vody

5. deň: 6 litrov vody

6. deň: 3 litre vody

7. deň: 0,5 litra vody

2. Odstráň podkožnú vodu

„Musíš odstrániť všetky mliečne výrobky, lepok a strukoviny“ hovorí Don. Potraviny, ako sú tieto, obsahujú alergény a môžu spôsobovať neželané zadržiavanie vody. Najmä v čase keď chceš nechať vyniknúť svoje svaly a six-pack je tento jav neželaný.

3. Relaxuj

V tomto postupe je telo vystavené nadmiernemu stresu. Kortizol, hormón produkovaný nadobličkami môže brániť spaľovaniu tuku. Don preto navrhuje osvedčený postup relaxačnej masáže, meditáciu a 9 hodinový spánok pre navodenie dobrej nálady a zlepšenie kontroly hormónov.

4. Časuj konzumáciu sacharidov

Jedz po tréningu a pred spaním 20 – 30g sacharidov. Po tréningu budú ihneď spotrebované a pred spaním ti umožnia lepší odpočinok. Zvyšok dňa jedz najmä zeleninu a chudé bielkoviny, čo ti zabezpečí stabilnú hladinu cukru v krvi.

5. Minimalizuj príjem tuku

„Veľa sa dnes hovorí o strave s vysokým príjmom tuku, ktorá je za istým účelom v poriadku. Ale ak chceš získať ultra štíhlu,  svalnatú a definovanú postavu, tuková strava nie je dobrá voľba“ hovorí Don. Gram tuku má 9 kalórií, pričom ostatné makronutriendy majú iba 4 kalórie. Minimálne v tomto týždni zvoľ ako zdroj tuku iba grilované kura alebo biele ryby (halibut, treska, …)

Uvedený postup je podľa môjho názoru vhodnejší najmä pokročilým cvičencom. V prípade, že cvičiť začínaš a nevieš ako začať, venuj pozornosť kompletnému tréningovému manuálu pre mužov – Začni cvičiť s POHYBom for Men.

Button - Začni cvičiť s POHYBom for Men tréningový manuál

Zdroj: mensfitness.com

Foto: goodfon.ru

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu