5 bylín, ktoré ti pomôžu s cieľom spaľovať tuk

5 najúčinnejších prírodných pomocníkov na spaľovanie = prírodné alternatívy spaľovačov tuku.

Každého z nás trápia špecifické problémy – niekto má problémy s problematickou pleťou a túži po krásnej a porcelánovo hladkej tvári. Iného zas trápi nadváha a stráca nádej na dosiahnutie krásnej a svalnatej postavy bez tuku, na ktorú by mohol byť hrdý. Uvádzame prehľad prírodných spaľovačov tuku, ktoré ti pomôžu v práci na skvelej postave.

Vo väčšine prípadov hľadáš pomoc u lekárov či lekárnikov a nechávaš nemalé peniaze v lekárňach alebo špecializovaných obchodoch. Máš nádej, že kúpený produkt bude účinný a konečne pomôže v honbe za chudnutím a spálením tukových zásob.

Vo väčšine prípadov ťa však nenapadne hľadať pomoc medzi prírodnými liekmi aj keď je všeobecne známe, že naša príroda je tá najlepšia lekáreň s liekom na takmer všetky choroby a problémy.

Inak tomu nie je ani pri spaľovaní tuku. Je jasné, že najlepšou cestou ako si udržať svalnatú postavu bez tukových zásob a pevné zdravie sú pravidelný pohyb a vyvážená strava. Bohatá na energiu, vitamíny a minerály.

Každý sa však snaží nájsť jednoduchšiu cestu a skrátiť čas, ktorý musí tráviť (chudnutím) čakaním na výsledky svojej tvrdej práce v posilňovni.

Väčšinou v takomto prípade zamieriš do lekárne či do špecializovaného obchodu a snažíš sa nájsť niečo, čo by ti pomohlo spáliť nadbytočné tukové zásoby. Skôr ako v budúcnosti opäť pôjdeš rovnakou cestou, poradím ti prírodné alternatívy spaľovačov tuku. Nie je ich zanedbateľné množstvo.

Byliny, ktoré spaľujú tuk - prírodné spaľovače tuku pohyb.sk

Či už hľadáš exotické byliny alebo sa radšej zameriavaš na byliny bežne sa vyskytujúce v našej prírode, máš plno alternatív, ktoré môžeš využiť. Nemusíš siahať po umelých tabletkách s možnými vedľajšími účinkami.

1.Prírodný spaľovač tuku – Žihľava.

Žihľavu pozná každý – pichľavá rastlina, ktorá rastie v okolí ciest a v tôňach. Veru nie je príjemné spadnúť do nej. Žihľava, alebo odborne Pŕhľava dvojdomá, je aj napriek svojmu nevábnemu vzhľadu a škaredým spomienkam z detstva mimoriadne silnou liečivou rastlinou. Okrem toho, že má výborný vplyv na zdravie vlasov, radí sa aj medzi výborné, prírodné spaľovače tuku. Je mimoriadne močopudná, vďaka čomu zbavuje telo rýchlejšie odpadových látok, pomáha výmene látok a tým zrýchľuje metabolizmus. Žihľava sa môže pridávať do pokrmov alebo sa z nej dá pripraviť chutný čaj.

2. Prírodný spaľovač tuku – Rozchodnica ružová.

Menej známou rastlinou je Rozchodnica ružová, ktorá v súčasnosti patrí medzi liečivé avšak veľmi ohrozené rastliny.

Na metabolizmus má blahodarný vplyv vďaka vysokému obsahu látky s názvom rosavín. Účinky rosavínu sa uplatňujú najmä pri cvičení, kedy pomáha uvoľňovať mastné kyseliny z tukových zásob – tuky môžu byť tak lepšie využité ako zdroj energie a neukladajú sa v tvojom tele.

Prírodný spaľovač tuku – Skorocel kopijovitý.

Skorocel kopijovitý je bežne sa vyskytujúcou bylinou na našich lúkach a pláňach. Už stáročia sú známe jeho zázračné účinky pri silnom kašli či na rany a popáleniny. Skorocel má však zázračné účinky aj pri procese chudnutia – pomáha bojovať s neustálymi pocitmi hladu, ktoré sú časté najmä v prvých týždňoch prechodu na nový spôsob stravovania alebo diéty. Skorocel zaháňa hlad, ale treba sa mať pred ním na pozore, pretože pri zvýšenom užívaní má laxatívne účinky.

4. Prírodný spaľovač tuku – Ceznína paraguajská.

Zabúdať by sa nemalo ani na exotických zástupcov spaľovačov tuku, medzi ktorých patrí napríklad bylina s názvom cezmína paraguajská. Sušené listy tejto byliny sa používajú na prípravu nápoja mate, ktorého povzbudivé účinky vďaka obsahu kofeínu sa prirovnávajú ku káve alebo čaju.

Prírodné spaľovače tuku - byliny, ktoré spaľujú tuk pohyb.sk

Kofeín obsiahnutý v tejto rastline nielen dodáva energiu potrebnú pre cvičenie, ale vo veľkej miere aj urýchľuje metabolizmus a pomáha bojovať s nadbytočnými tukovými zásobami.

5. Prírodný spaľovač tuku – Bazalka.

Bazalku registruje každý milovník pizze a talianskej kuchyne. Táto známa bylina sa však nevyznačuje len úžasnou chuťou, ktorá sa hodí do omáčok a cestovín. Ale bazalka je tiež výborným spaľovačom tuku, ktorý odvodňuje organizmus a zrýchľuje metabolizmus. Ako bonus bazalka zlepšuje náladu a bojuje proti podráždeniu.

Naše kuchyne, polia a lúky sú plné prírodných spaľovačov tukov, za ktoré nie je potrebné utratiť celé imanie. A predsa fungujú. Často minimálne tak dobre, ako špeciálne tabletky dostupné v lekárňach a obchodoch.

Ak sa ti článok páčil budeme ti vďační ak ho sharneš na svojom Facebooku. Ďakujeme.

Foto: goodfon.su

Autor článku
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakcia - tím POHYB
Redakciu tímu POHYB tvoria osobní a športoví tréneri, nadšenci športu a životného štýlu i športoví redaktori. Aj ty patríš k takýmto športovým nadšencom? Chceš byť v našom tíme? Preukáž odbornosť a radi ťa uvítame. Neváhaj nás kontaktovať.

Odporúčané produkty z nášho e-shopu