4 najčastejšie omyly ľudí, ktorí začínajú chudnúť.

Chudnutie je už akýmsi trendom. Ako je to v trendoch zvykom, chyby v nich sa opakujú, preto ti uvádzam tie najčastejšie.

Chudnutie alebo chcieť chudnúť. Činnosť, ktorej cieľ by chcela dosiahnuť väčšina planéty. No, málokto je ochotný podstúpiť tŕnistú cestu vedúcu k úbytku telesnej hmotnosti. Internet, televízia či časopisy sú plné rôznych diét, z ktorých reálne „funguje“ len malá hŕstka. Dnes ti prinášam 4 najčastejšie omyly ľudí, ktorí začínajú chudnúť.

Vyhni sa im už na začiatku a získaš postavu svojich snov oveľa jednoduchšie.

1. Chudnutie pôjde ľahko.

Aj keď viem, že ľahko je veľmi relatívny pojem.

Nie, nepôjde. Ak si sa celé roky stravoval nezdravo a nekvalitne, nebude to ľahké. Pravda. Tí, ktorí začínajú chudnúť majú výhodu, pretože telo bude reagovať rýchlejšie, ako napríklad po pár mesiacoch (po adaptácií). Prvé kroky však rozhodne nebudú ľahké a väčšina chudnúcich to zabalí už po prvých týždňoch, či dokonca dňoch.

2. Chudnutie bez zmeny režimu.

Pokiaľ si pravidelne nejedol zdravú stravu, obmedzoval tvoju aktivitu iba na cestu k chladničke a využíval večery na hodovanie, zmeny sú jednoducho nevyhnutné. Bez nich to nejde v ničom. Tvoj život sa musí zmeniť. A ty možno vtedy zistíš, že si celé roky žil zle. Strava, pohyb, cvičenie a všetko s tým spojené budú novými impulzmi v tvojom živote.

Najčastejšie chyby ľudí, ktorí chudnú pohyb.sk

3. Chudnutie bez úpravy stravy.

To, že začneš behať, plávať alebo robiť stovky brušákov neznamená, že schudneš. Je to fakt, ktorý by si si mal uvedomiť. Šport ti pomôže. No, ak si po kvalitnom tréningu v posilňovni dáš pizzu, výsledky nečakaj. Strava je základom a toto klišé skutočne platí. Hoď do koša čipsy, sladkosti, prestaň navštevovať fastfoody a investuj do kvalitnej stravy. Úplným optimom je ak si budeš variť sám.

4. Chudnutie a dôvera v hlúposti.

Jablková diéta, kapustová diéta, šťavový detox alebo pitie vody miesto jedla? Nič z toho dlhodobo nefunguje. Pravda – pokiaľ si nechceš zničiť zdravie. Diéty z bulvárnych magazínov sú často nebezpečné. Mnohokrát organizmus resp. jeho snahu chudnúť viac negujú, ako by mu urobili dobre. Základom diéty a chudnutia je nastaviť stravovanie tak, aby bolo telo chránené a v poriadku.

Vyhýbaj sa týmto štyrom omylom a verím, že sa ti schudnúť naozaj podarí.

Ak si muž a s cvičením práve začínaš. Kompletný tréningový manuál Začni cvičiť s POHYBom for Men je určený práve tebe. Prevedie ťa konkrétnymi krokmi od A do Z k výraznejšie lepšej postave a kondícií.

Button - Začni cvičiť s POHYBom for Men tréningový manuál

Foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu