2.mesiac zmeny postavy s osobným trénerom alebo ako Ľubka pokračuje v premene

Koľko bude trvať kým sa posilňovaním zmenia krivky vašej postavy? Sú 2 mesiace dostatočne dlhou dobou?

Čo všetko je možné zmeniť za 2 mesiace ak sa rozhodnete cvičiť podľa správnych postupov? Je primárny cieľ schudnúť dôležité naplniť čo najskôr, aby ste sa cítili dobre? Napadla vás niekedy možnosť, že by ste sa cítili v pohode (dobre) a preto bez problémov schudnete?!

V mnohých prípadoch si predstavujeme tých, ktorí schudnú, priberú alebo inak cielene zmenia svoje telo do príťažlivých kriviek ako hrdinov. Z praxe viem uviesť, že len veľmi zriedka sa jedná o úplne heroické typy ľudí. Toto vnímanie Herkulov a Xén hrdo a skalopevne odolávajúcich všetkým nástrahám a prekážkam v budovaní ich dokonalého tela je len akousi idylkou. Nie, že by to u niekoho možné nebolo. Prax je v tomto prípade jednoznačná.

Drvivá väčšina zmien (t.z. aj zmeny našej postavy) je realizovaná všednými ľuďmi – ako ste vy alebo ako som ja. Žiadny hrdinovia. Ľudia, ktorí jedia, spia, pracujú, milujú svoje rodiny, … a len s opatrnosťou robia zásadné zmeny. Život nám však niekedy nedá na výber a my nemáme inú možnosť, musíme krôčik po krôčiku pristúpiť k zmene.

Veľkou výhodou v „systéme“ malých krôčikov je veľmi nízka miera náročnosti a rizika. Práve to je pre nás s Ľubkou najsilnejšou zbraňou.

Každá zmena našej postavy je vždy viditeľná. Veľkosť našich šiat, nášho oka alebo názory okolia predsa neklamú… vnútorný pocit vlastnej spokojnosti je pravdovravnejší. Ak je zmena našej postavy chaotická po chvíli sa vraciame do ešte horšieho stavu ako bol ten, z ktorého sme štartovali. Poznáte to? Stalo sa to už aj vám?

Ľubkin druhý mesiac zmeny postavy s osobným trénerom (prvý môžete nájsť v tomto linku) bol podľa očakávaní rovnako úspešný ako prvý. Naplno sme využili znovu nájdenú bojovnosť a sebahodnotu, ktorá nám v tréningu, ale aj mimo neho veľmi pomáha.

Kde sme po 2. mesiaci?

Na hmotnosti 69,9 kg, s obvodom pásu 93cm a tuku 34,0%.

Čo sme preto urobili?

Trénovali 4x týždenne. Upravili stravovanie z prvého mesiaca na aktuálne hodnoty. Bojovnosť a zvýšenie sebahodnoty nám umožňuje prekonávať všetky prekážky. Som si istý, že dokážeme všetko čo si zaumienime.

Celkový fyzický rozdiel za 2. mesiace:

Hmotnosť -2,8kg

Obvod pása -4cm

Tuk – 2,9%

Nefyzický rozdiel za 2. mesiace:

Chronická únava, frustrácia, hnev a nespokojnosť sa už takmer úplne vytrácajú. Naopak bojovnosť a zvýšenie sebahodnoty nám umožňuje približovať sa k cieľu chudnúť a zlepšovať život. Toto mentálne zlepšenie možno pokladať sa výraznejší úspech ako samotné fyzické zlepšenie.

Odpoveďou na otázky z úvodu článku „Je primárny cieľ schudnúť, dôležité naplniť čo najskôr, aby ste sa cítili dobre? Napadla vás niekedy možnosť, že by ste sa cítili v pohode (dobre) a preto bez problémov schudnete?!“ – pocit istoty a mentálnej pohody je pre účel zlepšenia nášho tela, zdravia a života prioritný. Nadobudnutím tohto „pocitu“ je nám umožnené fyzicky meniť takmer čokoľvek podľa toho ako budeme chcieť. A mi budeme chcieť…

Ako zhrnutie 2-mesačnej práce je pridané krátke video.

Chcete začať so svojou premenou a neviete ako? Pomôžem vám!

Ak chcete začať podobnú premenu ako Ľubka, rád vám pomôžem. Vypracujem vám individuálny tréningový a stravovací plán na mieru podľa vašich požiadaviek, tak aby ste dosiahli cieľ, ktorý si stanovíte. Spravte prvý krok k vášmu nového telu.

Foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu