10 x o posilňovaní

10 pravidiel tvojho úspechu v športe i v živote.

Niektoré pravidlá sú večné. Týchto 10 ti vždy zaručí skvelú postavu a kondíciu. Aj po rokoch tréningu, nie je na škodu si ich zopakovať.

1.    MOTIVUJ SA

– kým sa do toho naozaj ponoríš, poriadne sa nakopni. Pozeraj motivačné videá, rozprávaj a stretávaj sa s ľuďmi, ktorí ťa motivujú a dodajú ti ten správny šmrnc. Budeš ho naozaj potrebovať.

Cesta, na ktorú sa chceš vydať nie je ľahká.

2.    UČ SA

 – vyhľadávaj akýkoľvek druh informácií a skúsenosti. Posilňovanie je o tvrdej „robote“, ale rozumová zložka nemôže absentovať. Hľadaj čo najviac informácii o prevedení a repertoáre cvikov, strave, doplnkoch výživy, relaxácií a regenerácií. Všetko sa ráta.

3.    STANOV SI PEVNÝ CIEĽ

– aj ten najpomalší, vždy napreduje viac, ak vie „kam“ ide ako ten kto tápa. Stanov si naozaj ťažký cieľ a k nemu viac ľahkých medzicieľov. Aj tie najväčšie veci sa skladajú z menších.

4.    BUĎ NA SEBA PRÍSNY

– ak chceš napredovať, s benevolenciou uspeješ len v krčme. Toto nie je nič pre teba. Skutočné výsledky môžeš očakávať len ak budeš na seba dostatočne prísny.

5.    ODOPIERAJ SI

– kulturistika, fitnes a každý šport, všetko čo v živote za niečo stojí je o odopieraní. Prekonaj ten stav , odopri si ten pocit, ktorý potom nastane, to zadosťučinenie pohltí všetko, čo si nemal.  Bude to ťažké. Ale po vytrvaní, zožneš svoje ovocie.

6.    TRÉNUJ TVRDO

– flákačov sú plné bary a úrady práce. Ty tam nepatríš. Tie najtvrdšie tréningy ti dodajú toľko energie, že motor lokomotívy v porovnaní s tebou bude ako porovnanie bicykla a Ferrari.

7.    CHCI VIAC

– vždy chci viac, nikdy sa neuspokojuj. Aj po tom najtvrdšom tréningu, najlepšom riešení, najvzornejšom dni, zisti čo si mohol spraviť lepšie a nabudúce to tak urob.

8.    MAJ RÁD ĽUDÍ

– čokoľvek v živote dosiahneš, naozaj čokoľvek. Ak sa o to nebudeš mať s kým podeliť, budeš v skutočnosti ten najchudobnejší. Nemusíš byť ľudomil, ani miestny farár. Si „klasa“, chovaj sa tak.

Vždy buď viac, vždy buď nad vecou.

9.    NIKDY NIČ NEVZDAJ

– tých, ktorí sa vzdávajú máš na každom rohu dosť. Buď „klasa“, buď niečo viac, si lepší, máš to v sebe. Je to na tebe, a vždy aj bolo. Vyhrávajú len tí, ktorí sa nevzdávajú.

 10.    MILUJ ŽIVOT

– to čo robíš, rob pre seba, pre svoj život, pre svoje uspokojenie a to ti dodá energiu byť šťastný a žiť taký život ako chceš. Až keď toto splníš, môžeš milovať aj niekoho iného.

Všetky tieto pravidlá vychádzajú z pravidiel POHYBu, tie tvoj život nemajú obmedzovať. Práve naopak. Dajú ti slobodu a rozhľad, ktorý potrebuješ.

foto: goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu