10 výhovoriek prečo nemôžete cvičiť

Stále dokola tie isté výhovorky prečo necvičíte

Poznáte to, idete s kamarátkou na kávu a počúvate, ako je nespokojná, ako musí začať cvičiť, koľko by potrebovala „zhodiť“. Navrhnete jej nejakú športovú aktivitu – tenis, beh, fitko… a v tom sa spustí lavína dôvodov, prečo nemôže. Toto je však len etapa, kedy sa rozhodujete niečo so sebou robiť.

V živote nič nie je jednoduché a nič nie je zadarmo. Preto aj keď sa rozhodnete chodiť pravidelne do fitka, je dôležité tu pravidelnosť aj dodržovať. Počas rokov trénovania som počul veľmi veľa výhovoriek, prečo nejdete cvičiť. Je jednoduchšie sa vyhovoriť a vynechať tréning. Ak chcete, aby vaše cvičenie malo význam, cítili ste sa a vyzerali dobre, musíte byť často zásadový a nepoľaviť.

Uvádzam top 10 výhovoriek, prečo vynechávate tréningy:

  1. Nemám čas
  2. Som moc unavený/á
  3. Som lenivý/á
  4. Je to nuda
  5. Je to bolestivé a nepríjemné
  6. Neviem, čo mám robiť
  7. Je to nepohodlné
  8. Je to príliš drahé
  9. Pre mňa to nemá význam
  10. Hanbím sa

 

Zoznam by mohol byť veľmi dlhý.

Vždy keď vás napadne výhovorka pozrite si toto video. Alebo ho pošlite vášmu kamarátovi alebo kamarátke, ak sa bude chcieť vyhovárať.

Ak chcete predísť výhovorkám, odporúčam vám stanoviť si cieľ a ísť si za ním. Nespoliehajte sa na to, že s Vami bude do fitka chodiť kamarátka, kamarát, priateľ, priateľka… uvedomte si, že ste v tom sám/sama – je to váš život, vaše telo! Pre dobrý štart si môžete dohodnúť zopár hodín s trénerom, ktorý vám ukáže, aké cviky sú pre vás ideálne, pripadne, ako sa používajú niektoré „stroje“.

Autor: Ľuboš Gsch

Foto: flickr.com

Inšpirácia: builtlean.com

Odporúčané produkty z nášho e-shopu