10 dôvodov pre ženy – prečo posilňovať

Ženy a posilňovanie - 10 dôvodov prečo to k sebe ide

10 dôvodov prečo by ženy mali posilňovať. V prípade, žien sa pri osobných rozhovoroch dozvedám stále častejšie ešte chaotickejšie informácie o posilňovaní, ako je tomu u mužov. Uvediem vám 10 nesporných výhod, z ktorých môžete profitovať ak budete pravidelne cvičiť.

1 Získate pekné svaly a nebudete vyzerať ako Arnold

Pravidelné posilňovanie (aj s činkami) zvýši „osvalenie“ vášho tela. To neznamená, že budete svalnaté. To znamená, že budete symetrické, zdravé a veľmi pravdepodobne aj krásne.

Pre nárast svalov je veľmi dôležitý hormón testosterón. Testosterón je mužský hormón zodpovedný za veľké svaly. Tým, že u žien tento mužský hormón absentuje resp. vyskytuje sa len v malom množstve sa nemusíte obávať nárastu veľkých svalov.

2 Stratíte (spálite) telesný tuk

Ak získate svaly (nie tie objemné), budete strácať tuk. Zvýšením kvality a podielu svalov znížite percento telesného tuku.

Meranie hmotnosti na telesnej váhe nie je práve najlepší ukazovateľ.

Svaly vážia viac ako tuk. Z toho dôvodu sa môžu výrazne pozitívne meniť vaše telesné proporcie, ale číslo na váhe nie.

Spaľovanie tukových zásob môžete zvýšiť aj užívaním spaľovača tuku. Ako vybrať správny spaľovač tuku pre vás sa dozviete Uvázdame GPS ako vybrať najúčinnejší spaľovač tuku.

Merajte váš pokrok na tele a nie jeho hmotnosť.

Výstižný obrázok aj text k veľkosti (váhe) tuku a svalov nájdete v článku – Nesprávny štart do cvičenia je horší ako nerobiť nič…detaily riešte neskôr 

3 Zlepšíte svoju flexibilitu

Predstaviteľom najlepších cvikov pre flexibilitu v kolenných kĺboch a bedrách je drep a jeho variácie. Väčší rozsah ramenných kĺbov môžete trénovať tlakmi.

10 dovodov pre zeny cinky a posilnovanie pohyb.sk

Flexibilita je jeden z faktorov určujúci vitalitu človeka.

Spravidla u žien je flexibilita esteticky aj funkčne viac vyžadovaná. No, nemám pravdu?

4 Zlepšíte výzor vášho tela

Kombináciou troch predchádzajúcich bodov budete zaručene príťažlivejšia čo vždy pomôže nielen po tej estetickej ale aj duševnej stránke.

Pri pravidelnom cvičení sa vaše telo zmení. Zmenou tela príde (a naozaj príde) aj zmena psychická. Získaním pekného tela zvýšite svoje sebavedomie. Pri kombinácií s vyplavenými endrofínmi, ktoré získate cvičením budete zaručene šťastnejšia aj mimo posilňovne.

5 Vylepšíte si náladu a znížite riziko depresie

Endorfíny – látky, ktoré sa uvoľňujú v ľudskom tele počas cvičenia, sú prirodzené „zlepšovače“ nálady. Mnoho ľudí vyhľadáva akékoľvek športové aktivity najmä pre zlepšenie často aj bojových nálad. Za toto zlepšenie nálady, navodenie pocitu spokojnosti a uvoľnenia sú zodpovedné práve endorfíny.

6 „Zrýchlite“ si metabolizmus

Akési zrýchlenie metabolizmu môžeme definovať – môžete viac jesť a nepriberiete. Ale, aby som bol presnejší, môžete menej strážiť vaše stravovanie a nepriberiete.

Silový tréningy pomáha budovať svalovú hmotu. Na vybudovanie a tiež udržanie kvalitnej svalovej hmoty (čo je váš cieľ) je potrebné prirodzene využiť veľmi veľa kalórií. Práve toto je jav, ktorý zrýchli (zvýši) váš metabolizmus.

7 Znížite riziko zranenia

Posilňovaním nielen vybudujete pekné svaly, ale tiež pevnejšie spojivové tkanivá, stabilitu kĺbových aparátov.

Odstránite tým pocit tzv. zlámania a chrupčania pri pohyboch.

zeny cinky a posilnovanie pohyb.sk

Zdravé kĺby a spojivové tkanivá môžete podporiť aj užívaním kĺbovej výživy.

8 Zvýšite svoju životnú energiu

Posilňovanie nielen ženám dodáva väčšiu vytrvalosť a silu. To má za následok viac energie, ktorú môžete využívať v posilňovni i mimo nej.

9 Znížite riziko osteoporózy

Výskum zistil a prax potvrdila, že silový tréning môže výrazne zvýšiť kostnú denzitu, čo vedie k oveľa nižšiemu riziku vzniku osteoporózy.

Práve to vám najmä v neskoršom veku uľahčí život.

10 Znížite riziko srdcových ochorení a cukrovky

Opäť aj výskum a prax potvrdili, že posilňovaním môžete znížiť hladinu krvného cholesterolu a krvného tlaku. Tým ochránite vaše srdce.

Posilňovanie ovplyvňuje telo, resp. spracovávanie cukru v tele čím zabraňujete vzniku diabetesu.

Skutočných dôvodov prečo by ste sa mali venovať posilňovaniu je oveľa viac.

V prípade, že si s tréningovým procesom neviete rady neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Foto: Goodfon.su

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner

AHOJ. Srdečne ťa vítam. Som profesionálny osobný tréner a s Mobilným fitkom pôsobím v Pezinku a v Senci.

Okrem toho som otec dvoch detí, dvoch kníh, minimalistického tréningového plánu na doma (Program P13) a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať ti, že skvelé telo môžeš mať aj TY. A to s radosťou, dobrým pocitom a zábavne. Prevediem ťa procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície dosiahneš efektívne, rýchlo a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu